Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Uderzmy sprawiedliwego...

"Uderzmy sprawiedliwego" (Mdr 2, 12)Wszelkie grupy społeczne i całe państwa winny dążyć do obiektywnego dobra oraz wychowywać ludzi do najwyższych wartości - materialnych i duchowych. Jednak w historii społecznej zdarza się, że jest odwrotnie i niektóre czynniki społeczne dążą do ewidentnego zła - atakują lub niszczą ugrupowania dobre. W człowieku istnieje skłonność do grzechu, którą należy przezwyciężać przez moralność i religię, czego jednak, niestety, nie rozumieją ateiści i liberałowie. A jak jest u nas?Starotestamentalna Księga Mądrości z II wieku przed narodzeniem Chrystusa przestrzega przed tworzeniem takich ugrupowań czy społeczności, które gwałtownie atakują człowieka dobrego tylko za to, że jest dobry, moralny i religijny. To głęboka prawda. Cały "program" zasadzających się na dobro Księga Mądrości streszcza następująco: Nie ma Boga ani wieczności, realna jest tylko śmierć i nicość. Używajmy zatem świata, pijmy, swawolmy, pędźmy za rozkoszami i uciechami. Udręczmy ubogiego, wdowę i starca, tego, kto wierzy, że moralność i sprawiedliwość przyniosą mu szczęście, kto chełpi się Bogiem jako swym Ojcem. A dlaczego trzeba zniszczyć sprawiedliwego? Dlatego że droga prawdy i dobra jest prowokacją - sprawiedliwy sprzeciwia się naszym (liberalnym) sprawom, zarzuca nam łamanie prawa, wypomina nam błędy naszych obyczajów. Potępia nasze zamysły, sam jego widok jest przykry, bo drogi sprawiedliwego są inne (por. Mdr 2).
Tekst świętej księgi zdaje się dosyć dobrze obrazować współczesną orientację liberalną, ateistyczną i amoralną w kulturze euroatlantyckiej, a częściowo już i u nas - w Platformie Obywatelskiej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, wśród ateistów i masonerii. Ostatnio także zaraza liberalizmu i ateizmu dosięgła organizacji młodzieżowych - jak Młodzi Racjonaliści czy Młodzież Socjalistyczna, które 1 września w 47 miastach zorganizowały akcję przeciwko wychowaniu katolickiemu i moralności klasycznej, a także przeciwko udziałowi katolików jako katolików w życiu publicznym i państwowym.
Owymi sprawiedliwymi, na których czyhają grzeszni, są u nas katolicy, mimo że atakujący maskują to na różne sposoby. Katolicy jako wierzący, łagodni, ubodzy, cierpliwi, nienapastliwi - stają się w życiu społeczno-politycznym łatwym łupem oszustów społecznych. Państwo ich nie obroni, a nawet zapala zielone światło napastnikom. Katolicy aktywni na forum publicznym są powoli już i w naszej Ojczyźnie uważani za przeszkodę w budowaniu nowego utopijnego świata postkomunistycznego i liberalnego, świata bogacenia się nade wszystko, używania i płynącej z rozkoszy radości (por. "Oda do radości"). Podobno w Polsce najczęściej w Unii Europejskie wykonuje się "Odę do radości", choć obrazuje ona mitologię pogańską (...)Ks. prof. Czesław S. Bartnik, Nasz Dziennikwww.naszdziennik.plAutor: Przemysław Szałański | 16/09/2010
Komentarze
#1 | anonim dnia 21.09.2010 18:54
to weź swój krzyż na ręce swe i chodż ze mną zbawiać świat...
#2 | anonim dnia 21.09.2010 18:21
to wielka tajemnica! jeżeli chcesz mnie nasladować?
#3 | an. dnia 21.09.2010 15:38
Miłość Przyszła przez Krzyż!!!
#4 | anonim dnia 18.09.2010 18:59
tobie by też się przydała :-)
#5 | anonim dnia 18.09.2010 12:42
Łagodni, ubodzy, cierpliwi, nienapastliwi...Doprawdy, sama dobroć i niewinność...Chyba też zostanę katolikiem.Jak pięknie...Autor tekstu chyba powinien skorzystać z konsultacji psychologicznej.
#6 | anonim dnia 18.09.2010 09:57
"Katolicy jako wierzący, łagodni, ubodzy, cierpliwi, nienapastliwi - stają się w życiu społeczno-politycznym łatwym łupem oszustów społecznych". Uwielbiam ten cytat z powyższego artykułu...Po prostu piękny, a jakże prawdziwy.Niesamowite.
#7 | Makiawel dnia 18.09.2010 06:19
"Wszyscy, którzy dochodzą do wielkiego bogactwa i wielkiej władzy, osiągają sukces dzięki gwałtowi i oszustwu. Kto rezygnuje z nich z braku rozsądku i głupoty, wlecze się za innymi w biedzie i niewoli. Wierni słudzy zawsze zostają sługami uczciwi zawsze trwają w niedostatku; tylko zdrajcy i desperaci rwą łańcuchy. Tylko rabusie i oszuści odbijają się od dna nędzy. Stąd nasuwa się uwaga, że słaby nigdy nie ma racji."
#8 | anonim dnia 17.09.2010 21:14
Tak, ale nasze dzieci chodzą do zerówki w normalnej szkole = już mają religię katolicką.Przecież one w Polsce nie będą miały nawet w teorii zdobyc matury, to Ty masz jednak lepiej...U nas to nie jest takie proste, tym bardziej że w szkole wiedzą, że zmieniliśmy wyznanie.Obawiam sie jakis kłopotów, katechetka już wie, że nie sa katolikami.
#9 | PAWLO dnia 17.09.2010 21:00
Do "ANI I TOMKA" to sie naraziliście "katolikom"!!! A Ja jestem nie wierzący, i też będę miał za swoje, chociaż 25 lat żonaty, i może "katolicy" nie uwierzą ale ani 1 raz nie zdradziłem żony, w przeciwieństwie do tych "wierzących". Do "anonima" znam ludzi, którzy żyją bez ślubu, mają dzieci i bardziej dają przykład, niz ci co sa po "kościele". Liczy się charakter nie "pokazywanie sie". AHA, I DO TEGO Z 22.21 CIULEM TO TY JESTES, TYPOWY KATOLIK!!!
#10 | Alina i Tomek dnia 17.09.2010 20:40
Kano pisze prawdę i do rzeczy. Mu juz z zoną ustaliliśmy, że jak taka rzeczywistość naprawdę stanie się obowiązująca, po prostu wyjeżdzamy z tego kraju zazawsze. Na razie nasze dziecji jest w :zerówce:, a teą ma już obowiązkową religię. Jesteśmy protestantami, od prawie 8 lat.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney