Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Uderzmy sprawiedliwego...

"Uderzmy sprawiedliwego" (Mdr 2, 12)Wszelkie grupy społeczne i całe państwa winny dążyć do obiektywnego dobra oraz wychowywać ludzi do najwyższych wartości - materialnych i duchowych. Jednak w historii społecznej zdarza się, że jest odwrotnie i niektóre czynniki społeczne dążą do ewidentnego zła - atakują lub niszczą ugrupowania dobre. W człowieku istnieje skłonność do grzechu, którą należy przezwyciężać przez moralność i religię, czego jednak, niestety, nie rozumieją ateiści i liberałowie. A jak jest u nas?Starotestamentalna Księga Mądrości z II wieku przed narodzeniem Chrystusa przestrzega przed tworzeniem takich ugrupowań czy społeczności, które gwałtownie atakują człowieka dobrego tylko za to, że jest dobry, moralny i religijny. To głęboka prawda. Cały "program" zasadzających się na dobro Księga Mądrości streszcza następująco: Nie ma Boga ani wieczności, realna jest tylko śmierć i nicość. Używajmy zatem świata, pijmy, swawolmy, pędźmy za rozkoszami i uciechami. Udręczmy ubogiego, wdowę i starca, tego, kto wierzy, że moralność i sprawiedliwość przyniosą mu szczęście, kto chełpi się Bogiem jako swym Ojcem. A dlaczego trzeba zniszczyć sprawiedliwego? Dlatego że droga prawdy i dobra jest prowokacją - sprawiedliwy sprzeciwia się naszym (liberalnym) sprawom, zarzuca nam łamanie prawa, wypomina nam błędy naszych obyczajów. Potępia nasze zamysły, sam jego widok jest przykry, bo drogi sprawiedliwego są inne (por. Mdr 2).
Tekst świętej księgi zdaje się dosyć dobrze obrazować współczesną orientację liberalną, ateistyczną i amoralną w kulturze euroatlantyckiej, a częściowo już i u nas - w Platformie Obywatelskiej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, wśród ateistów i masonerii. Ostatnio także zaraza liberalizmu i ateizmu dosięgła organizacji młodzieżowych - jak Młodzi Racjonaliści czy Młodzież Socjalistyczna, które 1 września w 47 miastach zorganizowały akcję przeciwko wychowaniu katolickiemu i moralności klasycznej, a także przeciwko udziałowi katolików jako katolików w życiu publicznym i państwowym.
Owymi sprawiedliwymi, na których czyhają grzeszni, są u nas katolicy, mimo że atakujący maskują to na różne sposoby. Katolicy jako wierzący, łagodni, ubodzy, cierpliwi, nienapastliwi - stają się w życiu społeczno-politycznym łatwym łupem oszustów społecznych. Państwo ich nie obroni, a nawet zapala zielone światło napastnikom. Katolicy aktywni na forum publicznym są powoli już i w naszej Ojczyźnie uważani za przeszkodę w budowaniu nowego utopijnego świata postkomunistycznego i liberalnego, świata bogacenia się nade wszystko, używania i płynącej z rozkoszy radości (por. "Oda do radości"). Podobno w Polsce najczęściej w Unii Europejskie wykonuje się "Odę do radości", choć obrazuje ona mitologię pogańską (...)Ks. prof. Czesław S. Bartnik, Nasz Dziennikwww.naszdziennik.plAutor: Przemysław Szałański | 16/09/2010
Komentarze
#11 | anonim dnia 17.09.2010 20:32
Z tą religia to, niestety, prawda...Takie są podobno plany. Ciekawe czy zlikwiduja tez śluby cywilne?
#12 | anonim dnia 17.09.2010 20:23
wszyscy mają być szanowani oprócz tych, którzy są w większości! oni mają szanować innych, ale bez wzajemności!
#13 | @Pawlo dnia 17.09.2010 20:21
no to w "PYTE" wiele wyjaśnie, od razu wiemy z kim mamy do czynienia! No to żagnam ciule!
#14 | Kano K. dnia 17.09.2010 20:20
Owszem, nie może być spychana na margines, ale również nie może byc fundamentem państwa demokratycznego - ponieważ w takim państwie żyją ludzie różnych wyznań, przekonań i światopoglądów. I wszyscy maja równe prawa i taką samą podmiotowość.Wspólnym mianownikiem nie jest jakakolwiek religia, a ...właśnie państwo, barwy narodowe, godło.Również tradycja i historia.Chciałbym tylko przypomnieć, że od pewnego czasu w szkołach ocena z religii katolickiej jest zaliczana do tzw. średniej. Czyli uczeń niewierzący, lub innego wyznania niz katolickie ma automatycznie zaniżoną ocenę.W planach, o czy można przeczytac w prasie (niekoniecznie lewicowej), jest ustanowienie religii katolickiej przedmiotem obowiązkowym, obowiązkowym równiez na maturze. Czyli, że uczniowie, o których pisałem wyżej, w ogóle nie będą miec matury (bo nie chodzili na religię).W Polsce przedwojennej było podobnie, równiez sluby obowiązywały tylko kościelne - bez możliwości zwykłego rozwodu. Aby można było się rozwieść, potrzebna był zmiana wyznania - tak zrobił miedzy innymi Józef Piłsudski. Zresztą od tamtej pory niezbyt kochał katolików...Nie wiem, jak to połaczyć z ideami państwa demokratycznego.
#15 | PAWLO dnia 17.09.2010 20:16
A DODAM ŻE PROBOSZCZ TU GDZIE MIESZKAM JEST W "PYTE". JAK ROZMAWIA TO ZERO POLITYKI, WIARY. O WSZYSTKIM TYLKO NIE O TYM, TO CHŁOP POWOŁANY DO TEGo!!!!!!
#16 | PAWLO dnia 17.09.2010 20:11
DO MIŚKA" Owymi sprawiedliwymi, na których czyhają grzeszni, są u nas katolicy, mimo że atakujący maskują to na różne sposoby. Katolicy jako wierzący, łagodni, ubodzy, cierpliwi, nienapastliwi" SMIECH NA SALI UBODZY- SZCZEGÓLNIE "CZARNI" misiek jak jesteś taki katolik to ładuj na tacę, dzieciom zabierz na pewno pójdziesz do nieba. A ZWIAZANY JESTEM Z ŻONA< DZIECMI I TO MI PASUJE NA 1000% NIE Z SOJUSZEM LEWICY DEMOKRATYCZNEJ, Z PO TEŻ, ALE PiS- tuków nie cierpię!!!!!
#17 | Misiek dnia 17.09.2010 19:56
Pawlo to na zicher jest związany z LSD, bredzi jak naćpany!
#18 | anonim dnia 17.09.2010 19:55
W cywilizowanym społeczeństwie religia nie może być spychana na margines, lecz musi być obecna w życiu społecznym i uczestniczyć w publicznej debacie - powiedział papież Benedykt XVI podczas przemówienia w siedzibie brytyjskiego parlamentu.
#19 | PAWLO dnia 17.09.2010 19:45
"Starotestamentalna Księga Mądrości z II wieku przed narodzeniem Chrystusa przestrzega przed tworzeniem takich ugrupowań czy społeczności, które gwałtownie atakują człowieka dobrego tylko za to, że jest dobry, moralny i religijny"TAK, TO SZCZEGÓLNIE TYCZY SIĘ PiS-uarów.Są dobrzy- szczególnie przed wyborami, moralni- rozwodnicy, kawalerowie- jak można uciekać od kobitek, religijni- kór.. mać na pokaz!!!
#20 | anonim dnia 17.09.2010 19:20
zgadnij?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney