Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Komunikat dla osób zamierzających kandydować w wyborach smorządowych w 2010 roku!

Biuro Lustracyjne Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu przypomina o obowiązku złożenia oświadczenia lustracyjnego przez osoby kandydujące w zbliżających się wyborach samorządowych.
Obowiązek ten obejmuje osoby kandydujące na funkcje publiczne organu i członka organu jednostki samorządu terytorialnego oraz członka organu pomocniczej jednostki samorządu terytorialnego, której obowiązek utworzenia wynika z ustawy, tj. radnych wszystkich szczebli samorządu terytorialnego, wójtów, burmistrzów i prezydentów.Obowiązek złożenia oświadczenia, dotyczącego pracy lub służby w organach bezpieczeństwa państwa lub współpracy z tymi organami w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r., zwanego „oświadczeniem lustracyjnym” mają osoby urodzone przed dniem 1 sierpnia 1972 r.Oświadczenie lustracyjne wg wzoru określonego ustawą (patrz załącznik nr 1 do komunikatu) należy złożyć (wypełnić) we właściwej komisji wyborczej w chwili wyrażenia zgody na kandydowanie.Obowiązku złożenia oświadczenia lustracyjnego nie mają osoby, który po dniu 14 września 2007 r. złożyły oświadczenie lustracyjne w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Osoby takie są zobowiązane do złożenia informacji o złożeniu oświadczenia lustracyjnego wg wzoru określonego ustawą (patrz załącznik nr 2 komunikatu).Oświadczenia lustracyjne lub informacje o złożeniu oświadczenia lustracyjnego kandydatów mogą być składane wyłącznie do właściwych komisji wyborczych wraz z pisemną zgodą kandydata na kandydowanie.Biuro Lustracyjne przypomina, iż oświadczenia lustracyjne lub informacje o złożeniu oświadczenia lustracyjnego należy składać wyłącznie na wzorach określonych ustawą, wypełniając wszystkie wymagane pozycje i po uprzednim, dokładnym zapoznaniu się z treścią wzoru oraz zawartymi tam pouczeniami.

Biuro Lustracyjne zwraca uwagę, iż aktualnie obowiązujące wzory oświadczenia lustracyjnego oraz informacji o złożeniu oświadczenia lustracyjnego zostały określone w załączniku nr 1 i nr 2 do ustawy z dnia 7 września 2007 r. o zmianie ustawy o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944 – 1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. Nr 165, poz. 1171).

Autor: Redakcja | 24/09/2010
Komentarze
#1 | dnia 01.01.1970 00:00
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney