Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


I Zagłębiowski Zlot Organizacji Pozarządowych

W sobotę, 25 września na Górze św. Doroty w Będzinie - Grodźcu odbył się I  Zagłębiowski Zlot Organizacji Pozarządowych „Dorotka 2010”. Zlot zorganizowany został przez Stowarzyszenie regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego, oddziały miejskie PTTK w Sosnowcu i Będzinie oraz Starostwo Powiatowe w Będzinie. Zgromadził on przedstawicieli wielu środowisk, organizacji turystycznych oraz organizacji  pozarządowych.


 
Uczestnicy zlotu, w ramach projektu „Zwiedzaj Zagłębie” mieli do wyboru 4 trasy „pielgrzymie”, promujące szlak Via Regia, którymi mogli dojść z różnych miast Zagłębia do kulminacyjnego miejsca całej imprezy, czyli na Dorotkę. Niektórzy przybyli bezpośrednio na spotkanie. W programie zlotu znalazło się zwiedzanie kościółka, zapoznanie się z przedstawicielami przybyłych na zlot organizacji pozarządowych oraz multimedialne prezentacje stowarzyszeń. W trakcie zlotu odczytany został list starosty będzińskiego Adama Lazara, w którym to starosta podkreślił jakże istotną rolę organizacji pozarządowym w życiu społecznym, budowaniu dialogu społecznego i społeczeństwa obywatelskiego.


 


   Spośród wielu organizacji pozarządowych działających w powiecie, zajmujących się promocją, kulturą, działalnością charytatywną, zebrała się prężna grupa, solidnie działających fundacji i stowarzyszeń. Zaprezentowała ona swoje dotychczasowe osiągnięcia, programy i projekty oraz przedstawiła na forum cele statutowe swojej organizacji. Wśród prezentujących się stowarzyszeń znaleźli się m.in.: Stowarzyszenie Razem na rzecz Gminy Psary, Klub Przyjaciół Będzina, Powiatowe Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo „Szansa”, Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego „Moje Miasto”, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „FAMILIA”, Fundacja Europejskich Inicjatyw na Śląsku, Stowarzyszenie Artystyczne im. Jana Dormana, Fundacja i. Jana Dormana, Stowarzyszenie Dzieciom Będzina, Związek Harcerstwa Polskiego, Hufiec Będzin, itd.Przybyli mogli wspólnie pomyśleć o planach na przyszłość, które mogłyby przyczynić się do dalszego promowania regionu i dać szansę jego dalszego rozwoju. W trakcie zlotu został poddany konsultacji projekt „Programu współpracy Powiatu Będzińskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi działającymi w sferze działalności pożytku publicznego na rok 2011”.  Było również małe „conieco”, czyli kiełbaski pieczone nad ogniskiem i grochówka z kotła. Zlotowi towarzyszyła piękna słoneczna pogoda i dobre humory uczestników.


 


  


źródło; www.powiat.bedzin.plAutor: Redakcja | 28/09/2010
Komentarze
#1 | dnia 01.01.1970 00:00
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney