Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Gierek wiecznie żywy, czyli II Konferencja pt. „Dekada Gierka na tle PRL”

W sobotę 9 października o godz. 12 w Sosnowcu, w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych przy ul. Jagiellońskiej 13 odbędzie się II Konferencja pt. „Dekada Gierka na tle PRL” - informuje red. Kamil Rawski w serwise www.sosnowiec.info.pl. Na konferencję zapraszają prof. Adam Gierek i radny Maciej Adamiec.

W zaproszeniu na konferencję czytamy: W br. przypadają dwie ważne rocznice związane z osobą Edwarda Gierka: 40. rocznica objęcia przez niego funkcji I sekretarza KC PZPR i 30. rocznica odsunięcia go od władzy. W przyszłym roku przypadnie 10 rocznica śmierci tego najwybitniejszego polskiego polityka urodzonego w Zagłębiu Dąbrowskim.

Te daty wskazują na nieubłagany upływ czasu. Z każdym rokiem ubywają ci, którzy Edwarda Gierka znali osobiście, którzy z nim współpracowali i ci, których część dorosłego życia przypada na „dekadę gierkowską”.Te daty wyznaczają także wielki moralny obowiązek tych wszystkich, którym bliska jest pamięć o Edwardzie Gierku – obowiązek przekazania prawdy o Nim i Jego czasach następnym pokoleniom Polaków. Jeśli chcemy, by nasi następcy mieli prawdziwy obraz tamtej epoki, musimy ocalić Jego dorobek. Nawet nie tyle od zapomnienia, co od zakłamywania wszechobecnego w publicystyce czy podręcznikach historii.źródło: www.sosnowiec.info.pl
Autor: Redakcja | 02/10/2010
Komentarze
#1 | Marian dnia 06.10.2010 09:36
konferencje naukowe organizują naukowcy, a nie POLITYCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
#2 | anonim dnia 05.10.2010 14:10
Trzymam kciuki za gości o nicku !!!!!!. Aż trzęsie mnie złość jak pomyślę że takie adamce i latosy obsadzaja się na stołkach a głupi naród na nich głosuje. Powodzenia człowieku, jak uda ci sie to stawiam taaaakie piwo
#3 | z netu.. dnia 05.10.2010 11:36
Rozumiem że jest to element kampanii wyborczej Adamca.
Ciekawe co na to Górski i jego młodzi bojówkarze z SLD, Niedziela i Nitwinko? Adamiec im spod nosa buchnął symbol Gierka razem z grupą jego wyznawców i ich głosów wyborczych.
Jeszcze niedawno głośno krzyczeli w obronie Gierka, ale później po ruchu Adamca i przejęciu przez niego tego symbolu lewicowego dziwnie w tym temacie zamilkli, nawet ich w tym komitecie zabrakło.... Ciekawe czy teraz będą uczestnikami tej Konferencji?
Jeśli Adamiec skupi wokół siebie elektorat lewicowy to ma szanse na dobry wynik wyborczy, bo Górskiemu pozostaną tylko głosy "układu" który stworzył wokół siebie przez lata i kolaboracja z klerem sosnowieckim, z nadzieją na jego poparcie.
Jednak kluczem do wyników wyborczych wszystkich kandydatów będzie frekwencja przy urnach. Im mniejsza tym większa szansa Górskiego, bo jego "układ" będzie jak zwykle zdyscyplinowany, a tym razem i zdeterminowany obawą utraty władzy i wpływów. Przy dużej frekwencji szanse Górskiego maleją a wzrastają innych kandydatów.

Krzysiek
#4 | anonim dnia 05.10.2010 07:27
Gierek jak Helena Trojańska

O jego rękę starają się coraz to nowi zalotnicy. Marką rGierek" posługiwali się jak dotąd samorządowcy, posłowie, lokalni działacze (oczywiście nikomu nie udało się tego dokonać tak skutecznie, jak prof. Adamowi Gierkowi, ale - ze względu na stosunek pokrewieństwa i nazwisko - jest w tej dziedzinie bezkonkurencyjny). I, jak na razie, z marnym skutkiem, co potwierdza kampania Kaczyńskiego. Choć nazwisko Gierek jest w Zagłębiu bardzo nośne, nie wystarczy się na nie powołać, by pociągnąć za sobą tłumy. Łatwo natomiast narazić się na krytykę. Dwa lata temu przekonał się o tym radny Maciej Adamiec, który chciał użyć Edwarda Gierka jako symbolu Sosnowca w strategii promocyjnej miasta. Ostatecznie pomysł (a także sam Adamiec) padł ofiarą kpin i krytyki, a radny zyskał wątpliwą sławę występując w programie publicystycznym Bronisława Wildsteina, który w TVP nie szczędził mu gorzkich słów.

Okazuje się jednak, że o Edwardzie Gierku jako symbolu Sosnowca trudno zapomnieć lewicowym działaczom. Ostatnią próbę wskrzeszania sekretarza podjęli niecałe pół roku temu, powołując Instytut Edwarda Gierka.

Kuba Wojewódzki i rap Edwarda

rInstytut Edwarda Gierka założyli jego byli współpracownicy z lat siedemdziesiątych, lewicowi parlamentarzyści oraz samorządowcy. W celu reklamowania byłego przywódcy wśród młodzieży planowane jest nagranie płyty hiphopowej poświęconej zmarłemu. Rzeczywiście Edward miał w sobie coś z rapera. Skutki jego freestylu odczuwamy do dziś" - komentował wydarzenie Kuba Wojewódzki w tygodniku rPolityka". Potem wyśmiewał Instytut w porannym programie Eski Rock. Wraz z Michałem Figurskim stworzył nawet o I sekretarzu hip hopową piosenkę. rZałatwił nam colę i Malboro papierosy, za które jeszcze twoje dzieci będą płacić. Jak budował bloki nowe - szare, wielkie, betonowe. Mieliśmy dzięki niemu Fiata 126p, Edward, Edward, wielkie Gie" - rapowali na antenie dziennikarze. W żartobliwym tonie inaugurującą powstanie Instytutu konferencję naukową komentowali reporterzy krajowych serwisów informacyjnych. Samą konferencją i prezentowanymi na niej wystąpieniami dziennikarze nie byli już zainteresowani.

A Instytut, w ciągu pięciu miesięcy działalności, nie dorobił się żadnych szczególnych osiągnięć. Na stronie internetowej firmowanej przez Macieja Adamca oraz posła Grzegorza Pisalskiego mieszkańcy nadal zapraszani są na konferencję sprzed pięciu miesięcy i informowani, jakoby I sekretarz wielkim człowiekiem był.
#5 | Hymn sosmowieckich komunistów. dnia 04.10.2010 22:18
Edek Gierek najlepszym naszym przyjacielem jest,
Edek Gierek najlepszym naszym przyjacielem jest,
Edek Gierek najlepszym naszym przyjacielem jest,
jego duch żyje pośród nas.

Glorii, glorii, alleluja, na czerwonych nie ma zbója, glorii, glorii, alleluja, jego duch żyje pośród nas
#6 | Arbaiter dnia 04.10.2010 19:43
...I znowu cała Polska będzie się z nas śmiać!...

A to że cała Europa śmieje się z nas za wszystkie numery majatkowe z kościołem, ustawianie krzyży, za to co wygaduje niedoszły prezio z pisu i dziesiatki innych krajowych idotyzmów - TO CI NIE PRZESZKADZA ????
Chyba nigdzie nie byłeś i nic nie widziałeś - oni tam opisują wszystko szczegółowo i ryczą z nas ze śmiechu. Wszystkie brukowce przedstawiaja nas jako prawie azjatów. A nikt nie zajmuje się tam jakimiś dawno zmarłymi kacykami, bodaj raz czytałem na wyspach o Gierku i to w kontekście że ten jako pierwszy komuch otworzył Polskę na świat co ich zdaniem było pierwszym malutkim prakrokiem do późniejszej zmiany ustroju.
#7 | anonim dnia 04.10.2010 19:15
Oczywiście, że był. Tak jak Tiso był księdzem(powieszony za zdradę i zbrodnie).Czy w zwiazku z tym bedziesz obwiniał cały kosciół???Rusz trochę łepetyną, ludku.Pol Pot też był komunistą, Stalin też i wielu innych.
#8 | anonim dnia 04.10.2010 19:06
I znowu promocja Sosnowca przez Gierka - działacza komunistycznego. I znowu do Sosnowca przyjedzie Mazur z Faktów TVN. I znowu cała Polska będzie się z nas śmiać!
#9 | ludek dnia 04.10.2010 19:01
A Gierek nie był komunistą ?
No nie ! Smile)))
Świetne ! Smile)))))
#10 | K.L. dnia 04.10.2010 18:29
Właśnie...gimnazjum. Przykre, że młodzi ludzie, chociaz nie było ich wtedy na świecie, tak mają po....ne w głowach.Steki wulgaryzmów wymieszane z frazesami.Ale to forum przyczynia się do takiego poznawania historii. Dlatego trzeba na nim pisać. I mogą sobie usuwać wpisy w nieskończoność. Cały czas będą nowe.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney