Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Mail do IPN-u został wysłany...

W dniu 31 marca 2010r. wysłałem do IPN-u maila następującej treści: patrz serwis

Pan dr hab. Janusz Kurtyka

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej

w Warszawie


Na stronie internetowej Instytutu Pamięci Narodowej przeczytałem, że Prezes Instytutu Pamięci Narodowej będzie publicznie występował do odpowiednich jednostek administracji publicznej z informacjami na temat wciąż występujących w Polsce nazw ulic, placów, skwerów i obiektów architektonicznych oraz pomników, tablic i miejsc pamięci, a także patronów i imion instytucji publicznych, będących w swej istocie formą okazywania czci i szacunku dla ideologii nazistowskiej i komunistycznej, ich reprezentantów względnie znaków i symboli.


Bardzo mnie ta informacja ucieszyła, ponieważ od kilku tygodni trwa w Sosnowcu spór polityczny o postać, pochodzącego z Porąbki, obecnie dzielnicy Sosnowca, I sekretarza KC PZPR tow. Edwarda Gierka. Rozgorzał on po złożeniu przeze mnie wniosku do Rady Miejskiej o pozbawienie Edwarda Gierka tytułu honorowego obywatela miasta oraz ronda jego imienia. Wniosek był uzupełniony o odpowiedź na pytanie historyczne, którą otrzymałem od dr Adama Dziuroka z oddziału IPN w Katowicach. Po fali napaści na moją osobę wniosek wycofałem, ale nie zaprzestałem działań w celu doprowadzenia do pożądanych zmian, m.in przez akcję edukacyjną, jaką rozpocząłem na mojej stronie www.sosnowiecfakty.pl. Wystąpiłem również po odbyciu rozmowy telefonicznej do dr Macieja Korkucia z krakowskiego IPN-u z pytaniem prawnym, dotyczącym legalności tej formy "uczczenia" postaci Gierka w Sosnowcu. Czekam aktualnie na odpowiedź.Po kliku tygodniach przerwy, ostanie dwa tygodnie przyniosły eskalację działań nielicznej grupy polityków lewicy, związanych z prof. Adamem Gierkiem i posłem Grzegorzem Pisalskim z Unii Pracy, którzy kult postaci śp. Genseka, uczynili przedmiotem kampanii medialnej z myślą o nadchodzących wyborach. Powołali oni Fundację Instytut im. Edwarda Gierka, a ostatnio zażądali (Radny Maciej Adamiec) by w dawnym budynku Sądu przy ul. 1 Maja w Sosnowcu powstało jego muzeum. Sądzę, że należy nieco ostudzić te przewyborcze zapędy, tym bardziej, że może zachodzić również fakt łamania polskiego prawa oraz Konstytucji RP. Organem właściwym do oceny, czy te działania pozostają nadal legalne, czy też już nimi nie są, jest moim zdaniem Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie. Wydaje się, że najbardziej skutecznym i celowym rozwiązaniem, byłoby w przypadku stwierdzenia łamania polskiego prawa (m.in. art. 13 Konstytucji RP oraz art 256 kk), wystąpienie instytucji, którą Pan kieruje do Rady Miejskiej w Sosnowcu z pismem informacyjnym o przywrócenie stanu zgodności z prawem, w ramach ogólnopolskiej akcji, prowadzonej już od kilku lat przez Instytut. Z informacji prasowych można się dowiedzieć, że takie plany Instytyt miał już w 2007r. Dlatego pozwolę sobie prosić Pana Prezesa w roku, w którym będziemy obchodzić 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej, 20 lecie reformy samorządowej oraz 30 - lecie powstania Solidarności o podjęcie stosownych działań, zgodnie z właściwością Instytutu. Łączę wyrazy szacunku.Piotr Dudała

Redaktor Naczelny

serwisu sosnowiecfakty.plW dniu 9 wrzesnia 2010 r. wysłałem monit w tej sprawie...dr Franciszek Gryciuk

p.o.Prezesa IPNW dniu 31 marca 2010r. wysłałem do dr hab. Janusza Kurtyki ś.p. Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie mail poniższej treści. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnej odpowiedzi z Instytutu w związku z tą sprawą. Pozdrawiam.
Autor: Piotr Dudała | 03/10/2010
Komentarze
#1 | @ St. Iz dnia 05.10.2010 11:37
jaka? lepsza? to chyba żart? taka była dobra, że ponad milion ludzi ją opuściło! a wszyscy mówili, że żyją w obozie! pusty śmiech!!!!
#2 | ludek dnia 04.10.2010 21:26
St.Inż. czy nie lepiej napisać ,,Komuno wróć "
#3 | Stanisław Iż. dnia 04.10.2010 21:14
Czas akademicki skończył się. Idę spać, mam taką maskotkę Gierka, zawsze mi sie śni lepsza Polska. Może jutro.
#4 | anonim dnia 04.10.2010 21:10
Podobnie uważam jak Stasiek, też miałemw PRLu podobnie.
#5 | Stanisław Iż. dnia 04.10.2010 21:08
Dzięki Panowie, zgadzam się Ja już zaserwowałem, czekam na odbiór...
#6 | anonim dnia 04.10.2010 21:05
Mam nadzieję, że redaktor podejmnie duskusję. Obydwaj spokojni, wykształceni, równolatki mniej więcej - nic nie szkodzi aby ją pogjąć. Zobaczymy kto lepszy.
#7 | anonim dnia 04.10.2010 21:03
i jeszcze różne nicki inne, ci co pisuja podobnie, zlewaja sie w jedną osobę, co by za dużo nie było. Przecież więcej musi być klaskających i popierających.
#8 | Mario dnia 04.10.2010 20:59
z kim? a kto to jest Stanisław Iź. vel Kano K. vel Sosnowiczanin vel Katolik, itd? czy ktoś zna kogoś takiego? są tylko i wyłącznie nicki!
#9 | ludek dnia 04.10.2010 20:56
Jesteśmy w internecie to używam nicka internetowego.
#10 | anonim dnia 04.10.2010 20:53
A może Pan Redaktor, w drodze wyjątku, chociaz tak z litości katolickiej, wejdzie w polemikę ze Stanisławem Iż.? Teraz już chyba trzeba będzie, aby nie stracić uznania w oczach czytelników.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney