Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Platforma wzywa prezydenta Górskiego do sprostowania

W poniedziałek przed gmachem sosnowieckiego ratusza odbyła się konferencja prasowa zwołana przez sosnowiecką Platformę Obywatelską ws. afery fakturowej w Międzywydziałowym Referacie Ekonomicznym Urzędu Miejskiego.

Po jej zakończeniu dwóch przedstawicieli PO, Arkadiusz Chęciński i Łukasz Strączek, udało się do gabinetu Prezydenta Miasta Sosnowca w celu wręczenia prezydentowi Kazimierzowi Górskiemu pisma, w którym klub radnych PO domaga się zakończenia kontroli w Międzywydziałowym Referacie Ekonomicznym do 18 października i przedstawienia tego dnia Radzie Miejskiej wyników kontroli; wskazania osób, które akceptowały, bądź zatwierdzały zakwestionowane faktury; wyjaśnienia przyczyn nieskuteczności wewnętrznych kontroli w Międzywydziałowym Referacie Ekonomicznym; przedstawienia przyczyn znacznego wzrostu badań preluksacyjnych w latach 2009 – 2010, przekraczających ilość koniecznych badań o 100 procent, które były rozliczane przez MRE oraz zawieszenia w pełnieniu obowiązków zastępcy prezydenta Zbigniewa Jaskierni do czasu wyjaśnienia sprawy.

W trakcie przekazywania pisma, prezydent Górski zasugerował udział członków PO w aferze fakturowej. Jako dowód prezydent pokazał kserokopię sfałszowanej faktury.Dziś Arkadiusz Chęciński i Łukasz Strączek skierowali do prezydenta Kazimierza Górskiego poniższe pismo, w którym żądają sprostowania.Arkadiusz Chęciński

ul. Modrzejowska 6

41-200 SosnowiecPan Kazimierz Górski

Prezydent Miasta SosnowcaDziałając w imieniu własnym oraz Pana Łukasza Strączka, członków Platformy Obywatelskiej RP, kandydatów do Rady Miejskiej w Sosnowcu Komitetu Wyborczego Platformy Obywatelskiej RP, wzywam Pana do sprostowania nieprawdziwej informacji jaką rozpowszechnił Pan w dniu 11 października 2010 r., w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu, w sekretariacie Prezydenta Miasta Sosnowca, poprzez opublikowanie w terminie do dnia 19 października 2010 r., do godziny 20.00, oświadczenia w formie płatnego ogłoszenia, zamieszczonego w mediach:- serwisach internetowych: www.sosnowiec.info.pl i www.e-sosnowiec.pl,

- na antenie telewizji TVS,

- na antenie radia TOKFM,

- w gazetach: Wiadomości Zagłębia i Dziennik Zachodni,o następującej treści:„Ja Kazimierz Górski, w dniu 11 października 2010 r., w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu, rozpowszechniłem informację, iż Arkadiusz Chęciński i Łukasz Strączek uczestniczyli w imprezie, której organizacja została sfinansowana z budżetu miasta na podstawie sfałszowanej przez urzędnika Urzędu Miejskiego w Sosnowcu faktury VAT, wystawionej za organizację imprezy kulturalnej Urzędu Miejskiego, która się nie odbyła.
Informacja ta jest nieprawdziwa. Kazimierz Górski”.w wymiarach pozwalających na jego swobodne odczytanie, a na antenach stacji telewizyjnej i radiowej – w czasie bezpośrednio poprzedzającym dowolny program informacyjny - także odczytywanej przez lektora w sposób wolny i wyraźny.
źródło: JL/www.sosnowiec.info.plAutor: Redakcja | 12/10/2010
Komentarze
#1 | ludek dnia 15.10.2010 20:06
Panie Górski -czekamy!
#2 | strączkowstręt dnia 15.10.2010 07:18
Ludku, niektóre faktury są fałszywe tj. usługi i imprezy które się nie odbyły a kasa wypłynęła ale są też faktury prawdziwe ale ceny z kosmosu lub odbyły się impry pod społecznym płaszczykiem a w istocie mogły być to partyjne ochlaje za publiczne pieniądze. Wychodzi na to że K.G. miał na myśli jakąś bibkę twoich PrOtektorów.
#3 | ludek dnia 14.10.2010 18:19
Przecież ta faktura jest fałszywa Smile
#4 | kika dnia 14.10.2010 15:57
Tak i jeszcze na przeprosiny w stópki pocałować !!
Czyżby PO obawiało się, że zaszkodzi im takie oskarżenie w wyborach? Skoro Górski pokazał taki dokument tzn. że coś mogą mieć na sumieniu... no chyba że wyczarował ową fakture
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney