Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak


Nart nie będzie?

Kolejny sezon z rzędu górka na sosnowieckim osiedlu Środula spędzi w letargu, zamiast przynosić radość zagłębiowskim miłośnikom narciarstwa. Stok niszczeje od ponad dwóch lat.
Wiosną wydawało się, że wreszcie uda się rozwiązać spór między miastem, które jest właścicielem terenu, a spółką Sportowa Dolina 2, która go dzierżawiła. Pojawiły się nawet dwie oferty jego zagospodarowania (trzech prywatnych przedsiębiorców i klubu Zagłębie Sosnowiec). Teraz wiadomo już, że nic z tego.

- Na górkę nie możemy nawet w tej chwili wejść i jej posprzątać - przyznaje Zbigniew Jaskier-nia, wiceprezydent miasta.Zajęty przez bank Środulski stok jest "zablokowany" dlatego, że majątek zgromadzony tam przez spółkę Sportowa Dolina 2 został objęty zastawem ustanowionym przez bank, w którym SD zaciągnęłkredyt. Majątkiem zarządza komornik, który musi go zlicytować i sprzedać. Dopóki tego nie zrobi, nie można nawet posprzątać stoku, bo ktoś mógłby zarzucić sprzątającym, że ich działanie zaniżyło wartość sprzętu w ośrodku. Dlatego magistrat czeka, choć SD jest winna urzędowi ok. pół mln zł zaległości za dzierżawę.- Aby oficjalnie zacząć zarządzać ośrodkiem, potrzebujemy decyzji sądu. Prośbę o nią już przygotowaliśmy - mówi Agnieszka Śmiech z wydziału gospodarki nieruchomościami urzędu miasta w Sosnowcu. (...)źródło: Łukasz Buszman, Echo MiastaAutor: Redakcja | 21/10/2010
Komentarze
#1 | anonim dnia 24.10.2010 17:34
Nart nie będzie - zapodaje portal. Może nie będzie też śniegu, zimy, a potem nawet wiosny?
#2 | ludek dnia 22.10.2010 09:33
,,Zajęty przez bank Środulski stok jest "zablokowany" dlatego, że majątek zgromadzony tam przez spółkę Sportowa Dolina 2 został objęty zastawem ustanowionym przez bank, w którym SD zaciągnęłkredyt. "

Panie Jaskiernia i pan o tym ustanowionym zastawie przez bank nic nie wiedział ?
Co to oznacza ,że na górkę nie można wejść i nawet posprzątać ?

Przeciez to jest grunt gminy! Bank niech zdemontuje te urządzenia (na których ustanowiony jest zastaw bankowy) i przechowuje na swój koszt ,
a nie koszt nas wszystkich tj mieszkańców lub zawrzeć z bankiem stosowną umowę i niech bank płaci !
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.