Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Czy Sosnowcem rządzi Kazimierz 'Wpadka' Górski?

W naszej ankiecie - zabawie zapytaliśy internautów o to, jak była największa wpadka Prezydenta Kazimierza Górskiego. Uzyskano następujace odpowiedzi.

- budowa Barki 30%

- nadbudowa Rudnej 20%

- środulska górka 19%

- tęczowe miasto 10%

- kolorowi w Roubaix 10%

- świnki na Porąbce 7%

- psie podatki 4%

Ilość głosów: 165Autor: Piotr Dudała | 26/10/2010
Komentarze
#1 | Twój Pan Szuwarku dnia 28.10.2010 17:40
Waruj Szuwarku, waruj, bo kości nie dostaniesz i znów będziesz musiała spać na wycieraczce, a nie ze mną. Normalnie tam sypiasz gdy moja żona wraca z pracy...
#2 | Szuwarek na Koty dnia 28.10.2010 17:16
Piesek internetowy przynaglony obietnicami swojego politycznego pana, ujada na rozkaz. Po wyborach zobaczysz piesku, a zwłaszcza suczko. w którym miejscu swego ciała ma cię twój pan. Przekonasz się, durny canisie.
#3 | Kot na Psy dnia 28.10.2010 16:59
Pieski internetowe przynaglone obietnicami swoich politycznych panów, ujadają na rozkaz. Po wyborach zobaczycie pieski, a zwłaszcza suczki, w którym miejscu swego ciała mają was wasi panowie. Przekonacie się durne canisy!
#4 | anonim dnia 28.10.2010 11:12
To proste. Chodzi o to, aby dostać się na odpowiednie stanowiska,które zapewniają przynajmniej czetry lata spokoju i całkiem niezłych dochodów, bez ryzyka ich utraty. Zajmując te stanowiska praktycznie nie ponosi sie żadnej odpowiedzialności (może poza prezydentem i wiceprezydentami). Obojętnie, czy sie pracuje, czy nie, przelewy docieraja na konto.Wynagrodzenia, zarówno władz, jak i radnych, są, jak to sie dzisiaj mówi, godne.Daletgo w kampanii wyborczej każdy kandydat będzie mówił to, co wyborca chce usłyszeć.Wiekszość z tych deklaracji nigdy nie zostanie zrealizowana, bo z róznych powodów jest to niemozliwe.Ale po wyborze to i tak nie ma znaczenia.Po upływie swojej kadencji każdy z tych ludzi jest znacznie bogarszy finansowo.Gdyby bycie radnym nie łączyło sie z żadnym wynagrodzeniem, nie byłoby tylu chetnych i obiecywaczy.Tak jest w niektórych zachodnich pańtwach.Praca w odpowiednikach naszych struktur terenowych jest za darmo.Tak, czy inaczej, jest o co walczyć, nawet wielokrotnie - przede wszystkim dla siebie.
#5 | anna dnia 28.10.2010 10:42
Chciałabym sie dowiedzic jakie to sa powody wyśmiewania się z Sosnowca, przecież Miasto się rozwija buduje, remontuje ludzie z okolicznych maist przjeżdżaja do Sosnowca do pub-ów, aby sie napić potańczyc i czasem nawet brakuje miejsca w lokalach tyle osób chce wejść. W zwiazu z tym proszę o wyjasnienei kto się smieje bo chyba staraja sie to robi kontrkandydaci, ale tylko po to, aby zmanipulowac swoich wyborców. Jak to określa p. Pieta, że Miasto jest brudne i niebezpieczne, przypomnijcie sobi jakie było przed prezydentura p. Gorskiego. Miasto jest coraz piękniejsze, a najwazneijsze jest to, że naal bedzie piekniało bo trwaja prace. Jednak jest taka metoda np. aby sprzedać jak najwięcej szczepionek na grypę obwieszcza się że grozi nam epidemia 100-lecia, napędza się w ten sposób sprzedaż poprzez strach, w taki sposób działa p. Pięta i kontrkandydaci.
#6 | anonim dnia 28.10.2010 09:41
Po prostu wystarczy wygrać wybory.A z tym jest problem.
#7 | Posejdon dnia 28.10.2010 09:25
Panowie z Sosnowca!!!
Wykurzcie Górskiego, bo nikt nie będzie chciał przyjeżdżać do Sosnowca. Ja już rzadziej odwiedzam to miasto.
Po prostu z Sosnowca śmieją się wszyscy, że Górski jest niezatapialny, jak Gierek.
Te czasy minęły, podziękujcie im.
#8 | anonim dnia 28.10.2010 09:21
tekst był wielokrotnie prezentowany w serwisie
#9 | anonim dnia 28.10.2010 08:55
Gdybys jeszcze łaskawie zaznaczył, z jakiego wydawnictwa pochodzi ten tekst. Nie rozumiem, dlaczego nie napisałeś, że jest to przebitka tekstu pochodząca z ..."Nie" Jerzego Urbana. Jak sie juz coś cytuje, do dokładnie.
#10 | anonim dnia 28.10.2010 07:49
Niedziela, 2 kwietnia. Stolica Czerwonego Zagłębia - Sosnowiec. Była ostoja komuny. Tego dnia miasto Żyje tylko obchodami pierwszej rocznicy śmierci papieża. Powszechne modły, msza, droga krzyżowa. Marszruta procesji: ks. Jerzego Popiełuszki, Dworska, Braci Mieroszewskich, 11 Listopada. Do niesienia krzyża wyznaczony kwiat obywateli miasta. Wybierano ich tak, by reprezentowali górników, hutników, kolejarzy, młodzież, mężczyzn, kobiety i duchowieństwo. Nie ma wśród nich przedstawicieli bezrobotnych, choć stanowią oni 20 proc. mieszkańców Sosnowca. Potem jeszcze apel jasnogórski i przygotowana dla uczestników prezentacja zagospodarowania niedawnych pastwisk zwanych obecnie placem Papieskim. Lewicowe władze Sosnowca dbają o to by mieszkańcy miasta mieli na codzień Jana Pawła II, i to w wielu postaciach.

W Sosnowcu jest szpital polskiego papieża, jego przybranym imieniem nazwano także rondo, ulicę, dom dla młodzieży, poświecono mu tablicę pamiątkową, ma jeden pomnik, jego istnienie przypomina też wieki krzyż. Wszystko to robią komuchy rządzący Sosnowcem od 10 lat. Świecka władza i pasterze duchowi w Sosnowcu doskonale ze sobą koegzystują. Tak dobrze, że prawicowców szlag trafia.

- W sosnowieckich kościołach już nie ma dla nas miejsca - żali się w gronie znajomych lokalny lider prawicy, nazwisko do wiadomości redakcji. - Dlatego, że wszystkie ławki w kościele obsiadły komuchy.

Za czas jakiś Sosnowiec wzbogaci się o jeszcze jeden pomnik Jana Pawła II. Pomnik swoim ogromem przyćmi wszystkich innych papieży z brązu bądź z kamienia, którzy zdobiąnasz kraj. Na placu Papieskim stanie postument. Na nim zostanie postawiona barka z żaglem. Dopiero na tej barce będzie pomnikowy papież. Sam żagiel ma mierzyć 24 metry wysokości Powstał już społeczny komitet budowy pomnika i zaraz został zasilony dotacją samorządową. Komitet społeczny jest tylko z nazwy, gdyż został powołany decyzją nr 137 prezydenta Sosnowca z 2 listopada 2005 r. W decyzji wymieniony jest skład komitetu. Z nazwiska wyszczególnieni są też odpowiedni naczelnicy wydziałów magistratu, którzy mają udzielaćpomocy w realizacji zadań statutowych komitetu.

Do komitetu trafili zaufani działacze SLD w Sosnowcu. Wymieniamy trzech najważniejszych i najbardziej charakterystycznych: Bogusław Kabała, Tomasz Bańbuła i Andrzej Równicki. Początkowo komitetem rządzićmiał Kabała, uznano jednak, że obciach byłby zbyt duży. Jest więc tylko szarą eminencją; w rzeczywistości to on pociąga za sznurki. Panowie ci wyróżniają się aktywnym stosunkiem do Kościoła. Teraz biegają na każdą mszę, ale przed zmianą ustroju było wręcz przeciwnie.

Zwalczali Kościół, każdy na miarę możliwości. Równicki, obecnie naczelnik wydziału kultury urzędu miasta, w PRL był dyrektorem technikum hutniczo-mechanicznego. Bańbuła, były przewodniczący rady miasta, był ostatnim sekretarzem Komitetu Miejskiego PZPR w Sosnowcu. Kabała, obecnie przewodniczący rady miasta, w PRL był sekretarzem propagandy oraz członkiem egzekutywy Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Katowicach. Wówczas wyjątkowo aktywny przeciwnik kleru. Będąc dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Sosnowcu przeszkadzał w organizowaniu spotkań oazowych dla młodzieży, osobiście przeprowadzał rozmowy _z rodzicami tych uczniów, których podejrzewał o nazbyt religijne skłonności.

- Oni teraz są stałymi bywalcami wszystkich kościelnych uroczystości - mówi KG., działacz SLD w Sosnowcu. - Tak się obcykali, że śpiewają pieśni intonowane przez księży bez zaglądania do książeczki do nabożeństwa. Idealnie wiedzą, kiedy powstać, a kiedy uklęknąć.

Nic dziwnego, że prawica płacze ze wściekłości. Zastanawia się, kto do kogo biega po prośbie: świeccy do duchownych czy duchowni do świeckich. W Internecie kolportują pogląd na ten temat: "Udział księży z Zagórza w komitecie świadczy o ich służebnej roli i pewnej dyspozycyjności w stosunku do prezydenta."(...)

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney