Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Jest wniosek o ekshumację ciała Zbigniewa Wassermanna

Córka tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej posła PiS Zbigniewa Wassermanna, Małgorzata Wassermann poinformowała w Polsat News, że złożyła wniosek do Prokuratury Wojskowej o ekshumację ciała ojca.

- Ja już wiem, że nie ma zrobionej sekcji zwłok mojego ojca. Nie rozumiem tylko, dlaczego przez tyle miesięcy mówiono nam, żeby poczekać na ich wyniki. Ja jestem przekonana, że sekcje już nie przyjdą, bo nie wiem nic o tym, żeby Federacja Rosyjska miała nam przysłać jeszcze jakieś dokumenty z sekcji - mówiła Małgorzata Wassermann w zeszłą sobotę.Według córki posła w przypadku katastrofy pochowanie zwłok bez sekcji jest "niedopuszczalne". - To nigdy nie powinno mieć miejsca. Przyczyna zgonu powinna być stwierdzona - powiedziała. - Gdyby nie to, że pani minister Kopacz zapewniała nas, że jako strona polska uczestniczyliśmy we wszystkich sekcjach, to my byśmy nie zgodzili się na pochowanie tych zwłok w momencie, gdy przyszły one do kraju - dodawała.
Małgorzata Wassermann chce się skonsultować w tym tygodniu ze specjalistami, ale - jak zapowiedziała - bez względu na to, kiedy dojdzie do spotkania z nimi - chce do końca października wysłać wniosek do prokuratury. "Najwyżej później zostanie on uzupełniony" - zaznaczyła.W lipcu do Prokuratury Wojskowej wpłynął wniosek o ekshumację zwłok posła PiS Przemysława Gosiewskiego.(Kle)Autor: MK Źródła: PAP, Polsat News
Autor: Redakcja | 26/10/2010
Komentarze
#1 | {-} dnia 29.10.2010 20:48
Ani PIS ani SLD a nawet PSL i Samoobrona z LPR nie miało nic wspólnego z obniżeniem tego zasiłku - zasiłek obniżono po to aby żyło nam się lepiej na zielonej wyspie. W końcu naród bogaty, każdy ma w domu lodówkę i może w niej trzymać za darmo odeszłą teściową.
#2 | Przyszły Nieboszczyk dnia 29.10.2010 15:06
Wy na okrąglo o tym cyrku przedwyborczym a dzisiaj SLD z PIS-em obniżyli zasiłki pogrzebowe. Ciekawe czy zdążyli wyplacić wszystkim biednym smoleńskim wdowom obiecane milionowe zasiłki?
Pamiętajcie, najlepiej to dać się zastrzelić w jakim biurze jakiejs parti lub u jakiegoś posla. Opłaca się też polec w jakieś katastrofie lotniczej tylko do rządowego samolotu trudno się załapać.
#3 | Następna biedna wdowa dnia 29.10.2010 14:04
Następna biedna wdowa ktory wzieła olbrzymie odszkodowanie podczas gdy nam PO obniża zasiłek pogrzebowy:
pap - Rogalski, który reprezentuje część rodzin ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, domaga się jak najszybszej ekshumacji ciała Przemysława Gosiewskiego i przeprowadzenia sekcji zwłok, która pozwoli na ustalenie przyczyn śmierci posła Prawa i Sprawiedliwości.
#4 | Trzeźwo patrząc dnia 28.10.2010 22:51
Smutne to wszystko. Skoro ta wyksztalcona Pani może snuć domysły które za wszelką cenę mają uzasadnić jej decyzję to ja też mogę sobie pozwolić na to aby podzielić się własnym zdaniem na ten temat - w trumnie nie ma żadnych zwłok w dosłownym znaczeniu tego słowa - tam jest niestety coś o wyglądzie zmielonych kawałków masy mięsnej czlowieka. Zyczę tej Pani aby ten widok towarzyszył jej do końca życia. Nigdy bym nie chciał zachować takiego widoku bliskiej mi osoby.
Nie mogę tego zrozumieć.
#5 | dr. Duperelek dnia 28.10.2010 17:18
Trupomani
#6 | prof. Nowak dnia 28.10.2010 12:50
skąd ty to wiesz, w jakim stanie był Poseł Wasserman?
#7 | doc. Kulesza dnia 28.10.2010 11:19
Prawo, prawem ale prawo nie przewiduje pewnych okoliczności. Ciał nie widziałem, ale skoro potrzebne były badania DNA i pomoc psychologiczna dla rodzin to nawet nie chcę sobie wyobrażać w jakim stanie one były. Jak więc robić sekcję ciała które jest w dziesiątkach kawałków?
#8 | n. dnia 28.10.2010 07:44
współczuje ten pani
żałobe różnie sie przeżywa
niektórzy potrzebują większej pomocy specjalistów, by sobie poradzic ze swoim stanem
#9 | :-) dnia 28.10.2010 05:48
ci zawsze swoje...ale u was biją murzynów!
#10 | Normalnie dnia 27.10.2010 22:43
A ja , mimo wszytko, nie ruszałbym ojca w grobie. Może Prawo tak mowi ale przeciez pochówku już dokonano i to z pompą o jakiej mało kto może marzyć. Jaki by nie był ten prawdopodobny wynik ekshumacji i tak spokój duszy zostanie naruszony, spokój rodziny, też. Kiedyś sprawa się wyjaśni...? W Ameryce i na zachodzie Europy, mają lepsze prawo, lepszych śledczych i prawników, mają też dość forsy na dochodzenia - przypomnieć ile słynnych spraw do dziś nie wyjaśniono????
Gdzie i czemu się tak ta Pani spieszy, do Sejmu czy Samorządu?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney