Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Robi się ciekawie...

Jak podaje TVS afera fakturowa w sosnowieckim urzędzie zatacza coraz to szersze kręgi. Mówi się już o kolejnych dwóch osobach zamieszanych w to przestępstwo. Dobrze, że o tej sprawie się mówi. Powinno się mowić. Dobrze, że najgłośniej mówi o niej sosnowiecka Platforma Obywatelska, która w swoim programie uważa, ze w Sosnowcu nadszedł czas na zmiany. Mówi również głośno dlatego, że prezydent Górski sugeruje, że za publiczne pieniądze z lewych faktur niektórzy działacze PO urządzili sobie imprezę na Balatonie.

Martwi, że Sekretarz miasta p. Kondek twierdzi, że dochodzenie będzie długotrwałe i nie zakończy się szybko. Ja natomiast uważam, że ze względu na zbliżające się wybory opinia publiczna, mieszkańca miasta, mają prawo wiedzieć, co faktycznie się dzieje w Urzędzie pod rządami Prezydenta, który mówi o sobie, że jest "sprawdzonym gospodarzem". Fakty ujawnione ostatnio swiadczą, że nie ma on kontroli nad tym, co się dzieje w najtańszym urzędzie w kraju, a dzieje się rzeczywiście źle. Nie od dziś wiadomo, że urzędnicy źle opłacani, mają większą skłonność do machlojek i korupcji, od tych którzy opłacani są godziwie. Pora przemyśleć prowadzoną w tym zakresie politykę i...chyba zacząć trochę lepiej płacić zwykłym pracownikom. Trzeba też zdecydowanie poprawić kontrolę finansową w urzędzie, jako całości i w poszczególnych wydziałach. Naczelnicy powinni na bieżąco wiedzieć w całym roku budżetowym, jakie do tej pory ponieśli wydatki i na co, a ile pieniędzy im jeszcze w budżecie pozostało. Jest to po prostu elementarz.Pracowałem przez siedem lat w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu i mam wielki szacunek do pracy sosnowieckich urzędników, z których wielu do dzisiaj uważam za swoich przyjaciół. Wierzę, że nieuczciwość kilku z nich nie wpłynie na sytuację i opinie o pozostałych, którzy są uczciwi i pracują dobrze! Życzę im, żeby jak najszybciej sprawa faktur do końca wyjaśniła się, winno zostali ukarani, a pozostali pracownicy mogli pracować w spokoju.Piotr Dudała, www.sielesia.com.pl

Autor: Piotr Dudała | 28/10/2010
Komentarze
#1 | Tomek07 dnia 29.10.2010 10:30
Czy na tym polega walka z korupcją, że pousuwałeś wszystkie artykuły o korupcji z serwisu?
#2 | Dora dnia 29.10.2010 09:58
Dudała, dlaczego pousuwałeś artykuły o korupcji sprzed 4 lat? Powiedz o telefonach z szantażami i groźbami od Dąbrowskiego.
#3 | Wojtek dnia 29.10.2010 08:31
Czy pamiętacie ,jak posłowie opozycji opowiadają dowcip o śnie Marka Dyducha, sekretarza generalnego SLD. Zapytał on wróżki, co to może znaczyć, że wciąż śnią mu się ziemniaki. - Widzę dwa rozwiązania: albo was wykopią jesienią, albo posadzą na wiosnę - odpowiedziała wróżka.
#4 | Basia dnia 29.10.2010 07:54
To jak masz wielki szacunek do urzędników to miej też do Prezydenta!! A PO nie podawaj jak przykład uczciwości pamiętamy co robili z aferą hazardową, Rychy i Żdzichu i społka, a Pan Nowak wyrzucony za aferę przez premiera Tuska jest teraz prawą ręką prezydenta PO!!!!!!!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney