Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


ul. Lotników ...również w Milowicach

Prezentujemy tekst z dnia 22 lipca 2008r. pt. "Jest bezpieczne przejście dla pieszych!", informujący o zakończeniu sukcesem moich wieloletnich starań o stworzenie prawdziwego chodnika na zakręcie ul. Baczyńskiego w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych w tym rejonie Sosnowca. Tekst ten jest adresowony do osoby, który twierdzi, że interesuję się wyłącznie umieszczaniem tabliczek w mieście i swoim blokiem przy ul. Lotników.


Piotr Dudała


Jest bezpieczne przejście dla pieszych!

W newsie "Zanim wydarzy sie tragedia!" zamieszczonym w serwisie www.sosnowiecfakty.pl 18 maja 2006 r., napisałem, że czwarty rok upominam się o pewien zakęt w Milowicach. Z jednej strony ulicy - tam własnie, gdzie chodzą piesi, brakuje, a właściwie nie ma od początku chodnika. To bardzo niebezpieczne miejsce. W pobliżu znajduje się szkoła, hala sportowa, osiedle, przychodnia zdrowia, apteka.
ul. Baczyńskiego w Sosnowcu - Milowicach, maj 2006r.

Dzisiaj, po sygnałach w jednym z komentarzy o likiwidacji przystanku linii 91 bezpośrednio przy hali Płomienia, postanowiłem sprawdzić, co właściwie zrobiono. Okazało się, że zlikwidowano drugi zakręt przy hali, w kierunku osiedla, a tym samym przystanek autobusowy, który przeniesiono kilkadziesiąt metrów dalej.


Wciąż nie ma tradycyjnego chodnika. Przejście dla pieszych wzdłuż jezdni wyznaczono białą linią oraz odbojnicami. Nie ma też wyznaczonego przejścia przez tory. To wymalowowane na jezdni zostało odcięte odbojnicami.


Sądzę, że jest to rozwiązanie tymczasowe, idące w kierunku zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wiem, że jest planowana przebudowa tego odcinka ul. Baczyńskiego. Mój wniosek dotyczył budowy chodnika. Fachowcy doszli do wniosku, że trzeba pójść dalej - zmienić organizację ruchu drogowego i przenieść przystanek.
Piotr Dudała
Autor: Piotr Dudała | 02/11/2010
Komentarze
#1 | Uczniowie Katolika dnia 08.11.2010 14:17
Panie Piotrze proboszcz znowu wucina drzewa przed szkołą. Błagamy niech Pan porozmawia z Biskupem żeby go wreszcie usunął z tego kościoła bo zniszczy wszystko!!! BŁAGAMY!!!
#2 | anonim dnia 07.11.2010 08:01
tylko dwóch popiera Jarka?
#3 | anonim dnia 05.11.2010 18:02
Podobnie jest z popieraczami.Jeden czy dwóch robi za kilkunastu, inni usunięci i już robi się tak pięknie...
#4 | Sidorowski dnia 05.11.2010 17:26
Gdyby nasi radni byli tak aktywni i skuteczni już dawno w każdej klatce paliły by się wszystkie żarówki, wszystkie klamki były by sprawne i nikt nie niszczył by kontaktów! Każda klatka w każdym bloku miałaby swojego patrona z grona prezentowanych na łamach serwisu świętych chrześcijańskich. No i oczywiście pod każdym blokiem byłby ławeczka na której można by spokojnie się pomodlić i odpocząć. Wierzę że po wyborze na radnego Pan Dudała zrobi porządek z przystankiem na Grota Roweckiego i załatwi aby kiosk wrócił swoje miejsce.Od siebie dodam tylko że martwi mnie iż żaden kandydat na prezydenta miasta nie zapuści wąsa jak Pan Piotr. W ogóle mamy mało radnych z wąsami może dlatego są tak nieskuteczni? Najbardziej nieskuteczny jest Górski, którego trzeba wymienić na Piętę. Tylko czy Pan Jarosław zapuści wąsa? trzeba go do tego namawiać! Będzie dobrze! Dudała na radnego a Pieta na Prezydenta! Macie mój głos!
#5 | uauauahahahaha! dnia 05.11.2010 16:59
wszyscy, wszyscy, jest kilku takich, co robi za wszystkich!
#6 | Wielbiciel dnia 05.11.2010 14:32
Wszyscy, którzy krytykują p. Dudałę są komunistami.Słusznie że usuwane są ich posty.Ja jestem nim zafascynowany, też chcę być taki jak On.Nawet wąsa już zapuściłem.
#7 | piotrek nie daj się dnia 05.11.2010 11:41
Szkoda, że pan Dudała na plakat wyborczy nie dał tego zajebistego zdjęcia w czapeczce. To wstawione na plakat jest jakieś takie sztuczne, natomiast w czapeczce naturalne. Widać na nim, że jest pan niezłym luzakiem. Poza tym można było pomyśleć o jakimś akcencie z pana działalności, np. wstawiając żarówkę bądź klamkę. To by się ludziom jednoznacznie kojarzyło.
Pozdrawiam panie Piotrze i życzę powodzenia w wyborach. Ja wraz całą rodziną trzymamy kciuki.
#8 | anonim dnia 05.11.2010 08:34
Szanowny Anonimie. Na tym forum nie jest przyjęte pouczanie Pana Piotra w jakiejkolwiek sprawie, a tym bardziej krytykowanie. Skoro p. Piotr tak napisał, to tak jest.Twój wpis nadaje się do natychmiastowego usunięcia.Proszę więcej tego nie robić, możesz byc posądzony o ...komunizm.Przede wszystkim przez innych forumowiczów.
#9 | anonim dnia 05.11.2010 08:23
W nawiązaniu do Pana wypowiedzi zamieszczonej powyżej chcę Pana poinformować że poczta i biblioteka znajdują się przy ulicy Grota Roweckiego a szkoła podstawowa nr 1 przy ul. Niepodległości.
Proszę o precyzyjne wypowiedzi i nie dezinformowanie sosnowiczan.
#10 | Piotr Dudała dnia 04.11.2010 20:01
Wnioskowałem przez 12 lat o naprawę chodnika przy ul. Lotników po robotach energetycznych (o ul. Niepodległości również - taka naprawa kilka razy była przeprowadzona w ramach remontów bieżących). Stan jej był fatalny. Nigdy nie wnioskowałem o wyłożenie tej ulicy kostką brukową. Miasto zrobiło to z własnej inicjatywy i chwała mu. Nic więc sobie "nie załatwiłem", jak ktoś tutaj próbuje insynuować. Atak trwa na moją osobę trwa ciągle i jest coraz bardziej chamski.
Cieszę się, że ulica wygląda obecnie tak, jak wygląda. To jedna z głównych ulic na osiedlu Rudna 1. Jest przy niej poczta, biblioteka, szkoła podstawowa, a obecnie duży sklep osiedlowy. To nie jedyna miejska ulica na Pogoni, a tym bardziej w mieście, gdzie kostka brukowa jest już położona. Co w tym dziwnego i niestosowanego.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney