Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Kilka refleksji o Placu La Menel

Trzy lat temu na zebraniu Wspólnoty mojego bloku dowiedziałem się, że Administracja Osiedla Rudna 1 chce na Placu La Menel zrobić duży parking, likwidując całkowicie dotychczasowy charakter tego placu. To wtedy na wniosek sosnowieckiej Straży Miejskiej usunięto dwie ławki i tzw. okrąglak oraz drzewo na zieleńcu. Muszę przyznać, że trudno się z tymi planami zgodzić, ponieważ tak duże osiedle powinno mieć swój centralny plac. Mnie się wciąz marzy taki mały, ładny, schludny ryneczek z fontanną, gdzie można by przyjść i usiąść, a nie kolejne miejsca do parkowania. Na parking przebudowano już sąsiadującą z placem ul. Narcyzów, robiąc z niej kamienną pustynię!Osiedle to nie tylko sypialnia, gdzie mieszkają starsze osoby. Potrzebna jest też przestrzeń publiczna. Pięknie przebudowano Plac Ćwierka i jakoś nikomu to "nie przeszkadzało", a tam było kiedyś jeszcze gorzej niż na Placu La Menel. Trzeba innym metodami zwalczać patologie, a nie przez to, że w ogóle likwiduje się osiedlowe centra. Nie bardzo rozumiem tej polityki. Dla mnie jest to nie do przyjęcia! Menele to też są przecież ludzie. Likwidacja placu, owszem spowodowała, że nie ma ma ich na widoku tylko na obrzeżach placu, co właściwie nic tu nie zmienia. Osiedle zaś pozbawia szansy na normalność.
Monitoring, dwie lub trzy kamery, częstsze kontrole, mogłyby rozwiązać lepiej problem - a wtedy może byłby kiedyś prawdziwy plac z ławkami, a może fontanną! Plac prof. Michała Reichera!
Autor: Piotr Dudała | 02/11/2010
Komentarze
#1 | Pawlas dnia 17.11.2010 11:30
Czy ktoś się orientuje co dalej rewitalizacją Rudnej?Zauważyłem,że zaczeli ocieplać bloki na ul.Lotników.
#2 | @@prywatyzator dnia 05.11.2010 18:27
Tyle lat wiernego przekładania papierków w samorządzie i kasy odłożonej nie ma? To rozrzutny albo niezaradny ten kandydat. A jeśli chodzi o plakaty to przecież nie ilość plaktów decyduje o wyborze. Ludzie wybierają ludzi znanych i popularnych. A przecież kandydat tego portalu jest osobom bardzo szeroko znaną (w kręgach starostwa będzińskiego, wśród sasiadów i grona fanów tego portalu) Przecież to w sumie, tysiące wyborcow z kraju i świata. Pomogą wygrać z pewnością, przecież nie trzeba być zameldowanym w Pogoni i Milowicach aby tu głosować - każdy może dopisać się tam do listy.
#3 | @Prywatyzator dnia 04.11.2010 19:45
nie żartuj? nie te dochody! Plac La Menel nie jest w zasięgu Pana Piotra, skromnego urzędnika samorządowego, skoro jesteś za prywatyzację, to szybciej znajdziesz inwestora wśród swoich partyjnych kolegów, to ludzie o wiele bardziej majętni, o czym przekonuje m.in ich kampania wyborcza, pierwsza "trójka" właściwie zakleiła całą Pogoń!
#4 | ludek dnia 04.11.2010 17:37
Jestem ludek a nie obłudek .I nie odpowiem.
#5 | Prywatyzator dnia 04.11.2010 17:09
A ja jestem za prywatyzacją placu La Manel. Mógłby go np. wykupić Kandydat i zrobić tam sobie działeczke pracowniczą (pracownika samorządowego) Oczy by Wam wyszły ze zdumienia jak tam byłoby fajnie. Przy okazji całe grono z tego portalu miałoby wspaniałe miejsce na sobotniego grila, posiedziałby człowiek pobluzgał jadem na to i owo, obejrzał jakies fotki śmieci i ciekawych swiatyń, obrazów, nowych tablic. Tylko koniecznie wysokie ogrodzenie (z jedynie słusznymi banerami) i ostry piesek aby nas takie różne nie podglądały.
#6 | anonim dnia 04.11.2010 15:15
Ja proponuję ryneczek z fontanną wybudować na terenie tak zwanego małpiego gaju ku zadowoleniu mieszkańców Piwnika Ponurego 1 i Lotników 5. Natomiast na placu prezentowanym przez Pana Dudałę
zrobić parking. Wówczas skończy się parkowanie samochodów na zielencach.
#7 | anonim dnia 04.11.2010 15:10
obłudek a jak to możliwe że Wspolnoty podejmą decyzję co ma być na terenie gminy? Zastanów się co ty pleciesz. To prawie tak jakbyś miał swoją działkę zabudowaną i sąsiadowi który kupił działkę obok twojej kazałbyś ją użytkować wg własnego widzimi się .
#8 | Popieram dnia 04.11.2010 10:44
Dokładnie, gdzie administrator? Trzeba pozmieniać w sondażu cyferki szybko!
#9 | Nie spać! dnia 03.11.2010 23:28
Nie spać, do roboty "sondaż" się zepsuł i głupi wygląda.
Macieja Adamca 53 1%
Kazimierza Górskiego 768 18%
Jarosława Piętę 808 19%
Andrzeja Włuska 530 13%
Przemysława Wydrę 2,040 49%
#10 | @ludek dnia 03.11.2010 22:14
To znaczy że rzecz tylko w tym , właściwym, posuniętym? A czy przypadkiem jakiejs kasy na ta inwestycyjkę nie potrzeba, a czy przypadkiem nie ma w miescie jakiś innych miejsc ktore powinny miec pierwszeństwo przed ww pomysłami? Moim zdaniem bardziej na inwestycje zasługują ludzie ktorzy w mieście chodzą do toalet na podwórko... tak tak, sa jeszcze takie budynki.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney