Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Dąbrowa Górnicza największe miasto...na Śląsku!Autor: Piotr Dudała | 05/11/2010
Komentarze
#1 | Patrząc z boku dnia 07.11.2010 14:21
Przyglądam się ostatnim wpisom z dużym zdumieniem. Odbijają się jaskrawo od większości ordynarnych pyskówek na portalu. Dlaczego inni nie potrafią albo nie chcą tak ze sobą rozmawiać? Panowie, każdy z Was dysponuje jednym głosem, wybory są tajne, tylko od Was zależy co wrzucicie do urny. Jeśli uwzgledni się wielkość potencjalnego sosnowieckiego elektoratu to ilość wyborców których można namówić czy przekonać do czegoś drogą internetową, jest naprawdę znikoma. Ten Potral optuje z zasady za Panem Piętą i robienie tu poparcia dla tego Kandydata jest nieco nonsensowne. Jeśli nawet pojawiają się głosy, wypowiedzi przeciwne Panu Pięcie to jest to tylko działanie złośliwe, odpowiadanie na nie, prowadzenie polemik jest tylko i wyłącznie bezmyślnym prowokowaniem troli i innych szkodników. Zamiast tracić czas i nerwy na to, lepiej iść do sasiadów, znajomych, rodziny i z nimi rozmawiać.
#2 | Zagłębiak dnia 07.11.2010 12:59
Dlatego tym bardziej lepiej na tym bezrybiu dać szansę komuś nowemu niż sprawdzonemu mistrzowi niespełnionych obietnic. Nowy, ktokolwiek by to nie był będzie chciał pokazać że jest lepszy od poprzednika, przynajmniej w pierwszej kadencji zanim nie obrośnie w piórka. Chodzi o to aby zarówno pretendenci ani decydenci nie byli zbyt pewni że otrzymają czy utrzymają władzę. Wtedy i tylko wtedy jest kontrola obywatelska. Trwanie przez kilka kadencji u władzy, z tego długi okres bez opozycji zdegeneruje każdą władzę. Tego właśnie przykład mamy w Sosnowcu i dlatego potrzebne jest wietrzenie Urzędu, ale nie z profesjonalnych pracowników tylko politycznych decydentów. Tylko zmiany prowadzą do postępu.
My, mieszkańcy mamy tylko raz na 4 lata okazję wypowiedzieć się w tej kwestii. Stąd te umizgi do nas ze wszystkich stron. Nie zmarnujmy zatem tej szansy aby wyrazić swoje zdanie!
#3 | do Zagłębiaka dnia 07.11.2010 12:39
Pożyjemy, zobaczymy. Każda opcja ma swoje racje, swoich miłośników i wrogów a ludzie już tak łatwo się na propagande i obietnice wyborcze nabierać nie dają. Chcą mieć spokój i to jest najbardziej niebezpieczne!!!. Wybory do samorządów nigdzie w cywilizowanym świecie nie mają zabarwienia politycznego,kandydujący wręcz odcinaja sie od swoich partii - liczy sie konkretny człowiek, co dotąd zrobił lub taki ktory ma realnie wiarygodny pomysł na to i owo... i co najważniejsze - przekona do tego pomysłu mieszkańców. Samo " będzie lepiej","zrobimy wam dobrze" i inne takie podobne deklaracje to pustoslowie bo każdy już się nauczył że wszystko kosztuje i trzeba mieć za co to wszystko robić. Mądry kandydat powiedział by jasno ... tego i tego NIE zrobimy... bo nas teraz na to nie stać, środki kierujemy teraz na to i to... bo to są teraz sprawy najważniejsze. Zagłębiaku czy to nie jest uczciwsze i czy takich deklaracji ludzie nie poprą? Ale znajdź mi w Sosnowcu takich kandydatów?
#4 | Zagłębiak dnia 07.11.2010 12:13
Zgadzam się, lecz Górski to już sprawdzona karta
i wiemy jak destrukcyjnie wpływa na tożsamość zagłębiowską. Jego ponowny wybór tylko to wzmocni.
Wybór innego kandydata to ryzyko, ale i jedyna szansa że w zagłębiowskich sprawach nastąpi poprawa.
Ja wolę zaryzykować niż postawić na sprawdzoną, ale złą kartę.
Co zaś do nazwy Silesia i przebiegu kolei też się zgadzam że Górski to cienki Bolek. Ale cienki Bolek to nie to samo co renegat. Mógł chociaż zachować pozory protestu, czy oporu, a on postąpił tak jak Janosz Kadar który zaprosił ruskich aby zwalczyli węgierską rewolucję. To porównanie jest specjalnie przesadzone Smile Chodziło jednak o podobny mechanizm. To nie Ślązacy nam narzucili Silesie, to była przecież propozycja Górskiego, prezydenta zagłębiowskiego miasta. Czujesz o co mi chodzi?
Górski ma ZEROWE poważanie na forum GZM, także dlatego że nie ma jaj aby bronić zagłębiowskiej tożsamości. Już znacznie wyżej jest tam notowany młody Silbert z Jaworzna i po Jaworznie zaraz to widać.
#5 | @Zagłębiak dnia 07.11.2010 11:50
W zasadzie to myślę podobnie i w pełni rozumię Twój patryiotyzm lokalny ale walcząc o nasze nie używaj bzdurnych samemu wyinterpretowanych argumentów. Faky wystarczą, nie trzeba nic dodawać ani dokładać od siebie. Górski w sprawie nazwy silesja i kolei miał tyle do gadania co bury kot z podwórka. Ostrożniej z tym dalekim Buzkiem i pilnowaniem Piety bo blizej jest Tomczykiewicz a jemu Pieta partyjnie podlega, więc wcale tak różowo się nie zapowiada, musimy byc dalej czujni w naszych zagłębiowskich sprawach.
#6 | Zagłębiak dnia 07.11.2010 11:16
Dokładnie, znacznie lepiej Buzek daleko, a Piętę już się przypilnuje. Natomiast Górski jest tu na miejscu i jest już SPRAWDZONY ile złego zrobił dla tożsamości Zagłębia.
Przypomnijmy wszystkim: nazwa metropolii "SILESIA" to była propozycja Górskiego. Co prawda chwalił się że załatwił nazwę "Górnośląsko-zagłębiowska metropolia" ale jak się okazało z góry było założone że pełna nazwa ma trafić do szuflady a używana ma być sama SILESIA.
W ten sposób Górski po raz kolejny okłamał Sosnowiczan i Zagłębiaków, podobnie jak z koleją do Pyrzowic. W Sosnowcu podpisał apel prezydenta Zawiercia o to aby ta kolej szła przez Zagłębie, a w Katowicach poparł śląską koncepcje GZM.

Nikt tyle zła nie zrobił dla Zagłębia przez ostatnie lata jak właśnie Górski i jego poplecznicy.
#7 | anonim dnia 06.11.2010 22:40
Yes, yes, yes! lepiej, zdecydowanie lepiej!
#8 | do wyborca dnia 06.11.2010 22:26
Głos oddany na Kazimierza "u nas na Śląsku" Górskiego i SLD to głos oddany za dalszym ześląszczaniem Zagłębia, to głos za Silesią !!!!Każdy kto czuje się Zagłębiakiem nie powinien oddać głosu na Kazimierza "Silesia" Górskiego i na SLD niszczących od lat zagłębiowską tożsamość
GORĄCO POPIERAM, LEPIEJ ODDAĆ GŁOS NA KOLEGĘ ODDANYCH ZAGŁĘBIU PANÓW TOMCZYKIEWICZA I BUZKA!
#9 | wczoraj wróciłem z GB dnia 06.11.2010 19:10
Dołączam się do życzeń odłączenia Zagłębia od Ślaska. Spokojnie Panowie, stanie się tak jak sobie życzycie. A pewne jest to że to nie Wy się odłączycie. To Katowice Was się pozbędą. I wtedy sobie po męsku ze sobą pogadacie a cała Polska bedzie ryczała ze śmiechu, będzecie na szkle wszystkich telewizji. Musicie tylko bardzo, bardzo tego chcieć jak niejaki Tow. Stalin który przenosił całe narody i zmieniał kierunki biegu rzek a podobni Wam, w ówczesnych realiach, bili brawo, stawiali mu wiekie pomniki i prosili o jeszcze. I czym więcej wykańczał i mordował, tym więcej klaskali.
Cała Polska uważa że jesteśmy częścią województwa ślaskiego co przekłada się na jedynie potoczne nazywanie nas Ślązakami - skrupulanci, odłączcie się za to od całej Polski. Zwisa mi i moim kolesiom na kogo glosujecie, chcecie na tego kumpla Buska i Tomczykiewicza (to chyba przecież nie ślązacy tylko może marsjanie) to głosujcie, wasza sprawa, nie moje małpy nie mój cyrk, ja pójdę na piwo.
#10 | wyborca dnia 06.11.2010 18:50
Głos oddany na Kazimierza "u nas na Śląsku" Górskiego i SLD to głos oddany za dalszym ześląszczaniem Zagłębia, to głos za Silesią !!!!

Każdy kto czuje się Zagłębiakiem nie powinien oddać głosu na Kazimierza "Silesia" Górskiego i na SLD niszczących od lat zagłębiowską tożsamość.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney