Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Spuszczane ze smyczy psy atakują przechodniów

Według kilku naszych Czytelników - czytamy na stronie www.sosnowiec.naszemiasto.pl - w parkach i w okolicach placów zabaw psy obronnych ras rzucają się na dzieci albo na psy mniejszych ras. Wszystko przez lekceważący stosunek właścicieli zwierząt do prawa...Ale czy tylko z tego powodu? Ktoś odpowiada przecież za przestrzeganie przez obywteli tych czy innych przepisów porządkowych.

- Obok przedszkola przy ul. Urbanowicz widziałam, jak puszczony bez kagańca amstaff rzucił się na dziecko - mówi Stanisława Fordon z Sosnowca. - Usłyszałam krzyki, widziałam jak ludzie odciągają warczącego pasa od kilkuletniego dziecka. Dziecko płakało, miało ślady ugryzień na ręce i nodze. Całe szczęście, że nie skończyło się gorzej. Właściciel zwierzęcia był w pobliżu, widać było, że jest pijany. To przecież skandal!Mieszkańcy skarżą się, że boją się wychodzić z dziećmi na spacer do parku czy na place zabaw. To właśnie w tych okolicach właściciele psów spuszczają je ze smyczy. Problem nasilił się w ostatnich tygodniach ze względu na ładną pogodę.- Każdy chce się przejść po parku - mówi Milena Niebińska. - Tymczasem wiele osób boi się zabrać ze sobą dziecko, bo w każdej chwili z krzaków może wyskoczyć agresywny pies. W Parku Sieleckim podczas Dni Sosnowca widziałam jak ludzie spuszczali obronne psy ze smyczy. Ochroniarze, którzy pilnowali podczas imprezy porządku, twierdzili że to nie ich sprawa, gdy przechodnie prosili ich o interwencję.Także właściciele mniejszych psów zaczynają bać się wychodzić na spacery ze swoimi podopiecznymi.- Mam małego psa, kundelka. Zawsze wyprowadzam go na smyczy - mówi pani Ewa z Sosnowca. - Robię tak nie tylko ze względu na przepisy. Boję się, że może gdzieś pobiec, i zagryzie go amstaff czy rotweiler. Dwa tygodnie temu duży wilczur zaatakował mojego psa. Broniąc go sama zostałam ugryziona w biodro, na szczęście lekko.Mieszkańcy interweniują w straży miejskiej.- Znamy ten problem - mówi Włodzimierz Sieruga, kierownik referatu Straży Miejskiej. - Nasi ludzie są wyczuleni, by podczas patroli zwracać uwagę na zachowanie psów oraz ich właścicieli. Opiekunów, którzy puszczają psy bez kagańca karzemy mandatami w wysokości 200 zł. O bezpańskich psach informujemy pracowników schroniska w Milowicach, którzy łapią takie zwierzęta i zawożą do azylu. Będziemy zawracać szczególną uwagę na to, co się dzieje parkach i na skwerach. Z pewnością wyciągniemy sankcje wobec właścicieli psów którzy stwarzają zagrożenie i łamią przepisy.


źródło: www.sosnowiec.naszemiasto.pl
Autor: Barbara Gołębiowska | 25/06/2006
Komentarze
#1 | rottweiler dnia 12.04.2008 20:45
jestem psem obronnym nie lubie gdy ktoś obcy zabiera moje podopieczne dziecie lub robi im krzywdę wtedy gryzę!!!;]
#2 | wesr dnia 28.06.2006 19:28
Wystarczy przejść się po osiedlach wieczorem, żeby zobaczyć, jak wygląda sytuacja - nikt nie przestrzega prawa, a "pieski" bez kagańsca i smyczy latają sobie swobodnie u boku swpoich skretyniałych właścicieli!
#3 | Do Ludwika dnia 27.06.2006 15:15
żeby ciebie kolego nie ugryzł zwykły piesek rasy rotweiler lub pitbull!
#4 | LUDWIK dnia 27.06.2006 14:42
Gryzą psy łańcuchowe kapitalizmu
#5 | RENIA dnia 27.06.2006 14:01
KOlejna skandaliczna sprawa. CZEKAMY NA TRAGEDIE! Nie ma winnych poza psami i ich właścicielami. Miasto nie ponosi żadnej odpowiedzilnosci!
#6 | :/ dnia 27.06.2006 08:23
A ja bym wprowadziła przepis, wg którego sa nie może mieć żadna osoba mieszkająca w bloku (no chyba, że ta osoba jest niewidoma, chora... itp i potrzebuje psa). Psy powinny móc mieć TYLKIO osoby mieszkające w domkach jednorodzinnych, które mają ogrodzenie swojego domu. Wówczas mogliby spuszczać swojego psa bez kagańca, niech sobie lata... i wszyscy, i dorośli, i młodzież, i dzieci czuliby się bezpieczniej.
#7 | anonim dnia 26.06.2006 22:13
Popieram, im szybciej tym lepiej!
#8 | Deco dnia 26.06.2006 21:55
Straż jak zwykle wskazuje, że robi co może, ale niewiele może. SŁyszamy to od dawna. Czas na zmianę nieudlonego Komendanta Straży Miejskiej
#9 | Psy winne ? dnia 26.06.2006 18:08
Straszliwe wypadki z groźnymi psami są wielce naganne. Można przytoczyć dziesiątki takich zadarzeń w odniesieniu do innych psów, dzieci, dorosłych - niektóre wręcz tragiczne.

Oczywiście, winni są niedopowiedzialni właściciele - bo każde zwierze domowe to przede wszystkim sprawa odpowiedzialności człowieka. Jeśli ktoś łamie ustalony porządek i ład - winien być ścigany i ukarany - od tego mamy stosowne organy. Problemem jest tylko to że tych różnych ścigajacych służb jest jakby trochę za mało a bywają sprawy jakby groźniejsze... Osobiście wolałbym aby policja i SM zagwarantowała mi raczej bezpieczeństwo od zagrożenia ze strony "innych" ludzi niż tylko psów.

I można by tak dywagować długo i rozwlekle... tylko że nieodpowiedzialne jednostki łamią prawo w setkach innych przypadków, kradną, biją, napadają, itd itd - bo człowiek jest istotą błądzącą i słabą.

Ale takie wywlekanie i eksponowanie psich przypadków to raczej skutkować będzie kolejną sforą psów których właściciele wyrzucą na bruk, bądź pozostawią w pobliskim lasku, na sznurku, pod drzewkiem... A prasa i tv bedzie miała kolejny powód do użalania się nad ich losem itd itd.
#10 | Witia dnia 26.06.2006 17:22
Jest problem a adminitracja go nie dostrzega!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney