Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Przydrożni świadkowie wiary (zaproszenie)

Przydrożni świadkowie wiary (zaproszenie)Starostwo Powiatowe w Będzinie, Stowarzyszenie Wspierania Działań Twórczych ViaArte oraz autor mają przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z okazji premiery albumu Roberta Garstki pt. Przydrożni świadkowie wiary, które odbędzie się 15 listopada o godzinie 16 w Galerii w Starostwie przy ul. Sączewskiego 6.

Tym razem w ręce szanownych Czytelników oddaję publikację albumową ukazującą najciekawsze moim zdaniem, małe obiekty sakralne znajdujące się w Powiecie Będzińskim. Ich różnorodność i mnogość jest naprawdę imponująca. Każda z kapliczek jest inna, posiada ciekawą historię a niekiedy i tajemnicę. Mam więc nadzieję, że moja publikacja przyczyni się do bliższego ich poznania i objęcia staranniejszą opieką, a może zainicjuje badania terenowe mające na celu poznanie zapomnianych historii.

Szanownych Czytelników, serdecznie zachęcam do odwiedzenia ciekawych zakątków Powiatu Będzińskiego, gdzie wśród malowniczych łąk i pół czekają na Was kapliczki gotowe opowiedzieć swoją historię. Trzeba jedynie nauczyć się słuchać…

Robert Garstka to meszkaniec Będzina. Fotograf, fotoreporter, animator kultury, działacz społeczny, dokumentalista regionalnej historii. Uhonorowany nagrodą oraz wyróżnieniem Miasta Będzina za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury.

Członek i współzałożyciel Stowarzyszenia Wspierania Działań Twórczych Via Arte oraz grupy fotograficznej Koń Trojański. Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody - Okręg Śląski oraz sosnowieckiego Stowarzyszenia Miłośników Fotografii. Autor książki "Będziński pejzaż frasobliwy" i albumu fotograficznego "Dom wieczności".

Przydrożni świadkowie wiary (zaproszenie)

O książce

"Przydrożni świadkowie wiary. Mała architektura sakralna powiatu będzińskiego", to publikacja albumowa ukazującą najciekawsze zdaniem autora małe obiekty sakralne znajdujące się na terenie powiatu będzińskiego a więc kapliczki, krzyże i figury. Autor pragnie zaciekawić czytelnika i zwrócić uwagę na tego typu obiekty, które bardzo często są mało znane nawet mieszkańcom danej gminy.

Patronat honorowy nad publikacją objął ksiądz biskup Grzegorz Kaszak, który również zamieścił w niej słowo wstępne. Album ukazał się staraniem Stowarzyszenia Wspierania Działań Twórczych Via Arte.
źródło: www.powiat.bedzin.plAutor: Redakcja | 12/11/2010
Komentarze
#1 | dnia 01.01.1970 00:00
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney