Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Schetyna poparł Piętę

W związku z przypadającymi w najbliższą niedzielę wyborami samorządowymi, w Sosnowcu gościł już Jerzy Buzek. Wczoraj do stolicy Zagłębia Dąbrowskiego przyjechał Marszałek Sejmu RP, Grzegorz Schetyna. Przy okazji wizyty na sosnowieckim Placu Stulecia, podobnie jak wcześniej przewodniczący Parlamentu Europejskiego, marszałek udzielił swojego poparcia Jarosławowi Pięcie, kandydatowi na prezydenta Sosnowca z ramienia Platformy Obywatelskiej.Grzegorz Schetyna przybył do Sosnowca, aby wesprzeć kampanię wyborczą Jarosława Pięty. Wizyta marszałka w stolicy Zagłębia była przewidziana na około trzy godziny i miała trwać od 15.00 do 18.00. Jednakże z powodu późnego wyjazdu z Wrocławia, pobyt ten uległ znacznemu skróceniu. Można powiedzieć, że Grzegorz Schetyna ostatecznie zawitał do Sosnowca tylko na krótką chwilę. W tym czasie spotkał się z mieszkańcami miasta na Placu Stulecia i wygłosił krótkie przemówienie, w którym, oprócz deklaracji swojego poparcia dla Jarosława Pięty, zachęcał sosnowiczan do udziału w wyborach.

- Bolączką Sosnowca, jak i całego Zagłębia Dąbrowskiego, już od kilku lat jest niska frekwencja wyborcza. Dlatego jeździmy po całej Polsce i prosimy o dobrą frekwencję w tych wyborach, o obecność przy urnach. Musimy zrobić wszystko, aby przekonać ludzi, jak ważne jest wybranie dobrego gospodarza i osób, które sprawnie będą zarządzać naszymi pieniędzmi i rozwiązywać nasze problemy - mówił marszałek na Placu Stulecia.

Marszałek Sejmu przy okazji wizyty w Sosnowcu zachwalał Jarosława Piętę, jako dobrego parlamentarzystę i prezydenta miasta, który da szansę na lepszą współpracę z administracją rządową i wojewódzką. - Poseł Jarosław Pięta dał się poznać z dobrej pracy w komisjach: europejskiej i kontroli państwowej. Ale czasami jest tak, że posłowie są wzywani przez mieszkańców u siebie w domu. Proszeni są o to, by zajęli się swoją małą ojczyzną i pomogli samorządowi. W takiej sytuacji znalazł się właśnie poseł Pięta - stwierdził Grzegorz Schetyna.

Po wystąpieniu marszałek odjechał na kolejne spotkania wyborcze. Po wizycie w Sosnowcu celem jego podróży stał się Rybnik, a później Kędzierzyn-Koźle, gdzie swego poparcia udzielił również innym kandydatom PO.

Zadowolenia z wizyty Grzegorza Schetyny w Sosnowcu nie kryli lokalni członkowie Platformy Obywatelskiej. - Wystąpienie pana marszałka było krótkie, ale mam nadzieję, że poparcie, jakiego udzielił Jarosławowi Pięcie, zaprocentuje w nadchodzących wyborach. To miłe, że Grzegorz Schetyna znalazł czas również dla Sosnowca. Mieszkańcy miasta z pewnością to docenią, pójdą na wybory i dobrze oddadzą swoje głosy - mówił po zakończeniu wizyty sosnowiecki radny, Jan Bosak.

Krótki pobyt marszałka w stolicy Zagłębia tłumaczył Jarosław Pięta: - Marszałek miał przygotowany zupełnie inny program wizyty. Miał spędzić w naszym mieście około trzech godzin. Niestety późny wyjazd z Wrocławia sprawił, że czas ten musiał zostać skrócony do niezbędnego minimum. Jednakże otrzymaliśmy zapewnienie, że nie był to ostatni przyjazd Grzegorza Schetyny do Sosnowca. Marszałek chciałby pojawić się w naszym mieście jeszcze nie raz - mówił.

A jakie wrażenie na kandydacie Platformy Obywatelskiej sprawiło wystąpienie marszałka Schetyny? Jak zapewnił Jarosław Pięta jest z niego bardzo zadowolony. - Nie ukrywam radości z tego, co wszyscy tu dzisiaj usłyszeli. Piękne słowa pana marszałka na temat mojej pracy w parlamencie naprawdę motywują do działania. Dobrze wiedzieć, że jest się docenianym przez taką osobę jak on - mówił poseł i przypomniał słowa Grzegorza Schetyny, które również wczoraj padły na Placu Stulecia. - Marszałek zapewnił nas, że jest do naszej dyspozycji i Sosnowiec może na niego liczyć - podkreślił Jarosław Pięta.

źródło:www.e-sosnowiec.plAutor: Bartosz Górski | 15/11/2010
Komentarze
#1 | *** dnia 18.11.2010 12:01
***
#2 | dnia 01.01.1970 00:00
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney