Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Zagłębiaku, masz głos, masz wybór !

Stowarzyszenie regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego apeluje do wszystkich mieszkańców naszego regionu o jak najliczniejszy udział w wyborach samorządowych w dniu 21 listopada 2010 roku. Wybory samorządowe z punktu widzenia zarówno całego rozwijającego się społeczeństwa obywatelskiego, jak i pojedynczego obywatela są wyborami najważniejszymi. Ważniejszymi nawet niż wybory do sejmu, czy wybory prezydenta państwa.Nie gdzie indziej, a właśnie w gminach czy powiatach podejmowane są decyzje podstawowe i najważniejsze dotyczące bezpośrednio naszego środowiska w którym mieszkamy i pracujemy, w którym po prostu żyjemy. To tu, na szczeblu samorządowym zapadają najważniejsze decyzje mające bezpośredni wpływ na jakość naszego życia. Już w niedzielę 21 listopada zdecydujemy jak będą wyglądały nasze samorządy przez kolejne cztery lata nowej kadencji. To ważna sprawa. Wybory to taki czas, w którym głos każdego liczy się tak samo. Dlatego każdy z nas powinien skorzystać z tego przywileju którego przez wiele lat, my Polacy byliśmy pozbawieni. Pójdźmy do urn i dokonajmy mądrego wyboru, pójdźmy do urn, bo tylko wtedy zachowamy moralne prawo do krytykowania rządzących, wtedy kiedy nie będą wywiązywać się ze swoich obowiązków jako przedstawiciele społeczności która ich wybrała.

My, zagłębiowscy regionaliści mamy wielką nadzieję, że bez względu na to kto zostanie wybrany na stanowiska prezydentów, burmistrzów, wójtów, czy radnych naszych miast i miejscowości wykaże się wyjątkową wrażliwością na sprawy naszego regionu, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony jego tożsamości. Mamy nadzieję że osoby pretendujące do miana elity tego regionu zamiast tylko bywać Zagłębiakami (na przykład z okazji kolejnych wyborów) będą nimi po prostu. W każdym miejscu, w każdych warunkach i o każdej porze. Wtedy, kiedy oprócz naklejki na szybie samochodu z napisem „Jestem Zagłębiakiem” te słowa będą mieć także wyryte głęboko w sercu i zapisane w głowie. Pójdźmy zatem wszyscy do urn i wybierzmy mądrze !

Dariusz Jurek,
prezes stowarzyszenia regionalnego Forum dla Zagłębia DąbrowskiegoAutor: Redakcja | 21/11/2010
Komentarze
#1 | Szczerbaty dnia 22.11.2010 16:06
Niestety do wyznawców Silesii dołączył też premier Tusk, dla którego Siewierz to Śląsk!!!
Tymi nieodpowiedzialnymi hasłami dużo popsuł.
#2 | GW dnia 21.11.2010 23:12
W Sosnowcu dojdzie do drugiej tury wyborów prezydenckich - wynika z informacji z jednej trzeciej komisji wyborczych. Na obecnego prezydenta Kazimierza Górskiego głosowało ok. 40 proc. wyborców. Drugi jest zaś Jarosław Pięta z PO. Popiera go ok. 24 proc. głosujących.
#3 | BRANDO dnia 21.11.2010 21:51
Na kogo? na pewno nie na tych od silesji. A jest takich w mieście trochę. Nie potrzebnie gruchnięto tym apelem w ciszy wyborczej, było na to dość czasu wcześniej. Ja nie rozumie wszelkiego przesadyzmu i wychodzenia przed szereg gdy tak faktycznie w dniu wyborów nic to nie daje.
#4 | Marlon dnia 21.11.2010 20:30
no właśnie!
#5 | @Cisza Wyborcza dnia 21.11.2010 20:16
A na kogo to zachęca głosować FdZD, bo ja z tego apelu nie bardzo wyczytałem?
#6 | Zdziwiony dnia 21.11.2010 15:09
Dlaczego na stronie miasta ani na sosnowieckich portalach - w dniu wyborów - nie ma telefonów kontaktowych do Miejskiej Komisji Wyborczej?
Przecież taka informacja powinna być łatwo dostępna, wręcz wyróżniona na czołówce.
To przypadek czy zaniedbanie?
Jak będzie potrzeba to mamy osobiście biegać do UM?
#7 | CW dnia 21.11.2010 13:31
W związku z wyborami samorządowymi - wyborami do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wyborami wójtów, burmistrzów i prezydentów miast - informujemy, iż w okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów i list kandydatów w jakiejkolwiek formie a także publikowanie sondaży lub list wstępnych wyników wyborów. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny"

(Art. 65 ust. 1 i art. 201 ustawy z dnia 16 lipca 1998 r. Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw (Dz. U. z 2010 r. nr 176, poz. 1190 ze zm.) oraz art. 27e oraz art. 27g ustawy z dnia z dnia 20 czerwca 2002 r. o bezpośrednim wyborze wójta, burmistrza i prezydenta miasta (Dz. U. z 2010 r. nr 176, poz. 1191 ze zm.)
#8 | Cisza Wyborcza ? dnia 21.11.2010 12:47
Panie Redaktorze, gdzie Pańska rewolucyjna czujność?
Powyższy Apel, do momentu zachęcania masowego pójścia do głosowania, jest zgodny z prawem. W dalszej części narusza jednak obowiązujacą ciszę wyborczą - wskazuje na kogo głosować.
Zamieszczenie tego wzruszającego apelu właśnie dzisiaj jest zakazanym prawem, usiłowaniem wywarcia nacisku i głosowania na ludzi popierających tylko stanowisko reprezentowane od lat przez Forum ZD.
Żyjemy w wolnym demokratycznym kraju, każdy ma swój rozum i prawo do swojego spojrzenia na rzeczywistość.
Po to ogłoszono ciszę wyborczą aby przed samymi wyborami nikt już nam w głowach nie mieszał. Pan Prezes zaspał z tym Apelem?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney