Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Podpisy z kampanią w tle

W trakcie wczorajszej konferencji prasowej, mającej miejsce w biurze poselskim Jarosława Pięty, podpisano porozumienie koalicyjne odnoszące się do Rady Miejskiej. Sygnatariuszami byli: Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość oraz „Niezależni" Macieja Adamca. Porozumienie zostało zawarte na najbliższe cztery lata. W Radzie Miejskiej koalicja będzie miała osiemnastu radnych.
Jak można przeczytać w podpisanym porozumieniu: „Dla zapewnienia harmonijnego rozwoju Sosnowca w latach 2010-2014, postanawiamy podjąć współpracę koalicyjną (...). Kierując się dobrem Sosnowca zobowiązujemy się podjąć działania na rzecz wyboru Pana Jarosława Pięty na urząd prezydenta miasta, w tym wezwania wyborców do poparcia w II turze wyborów kandydatury Pana Jarosława Pięty" - głosi treść dokumentu. Podpisali się pod nim przedstawiciele klubów, mających reprezentację w radzie: Jarosław Pięta, Maciej Adamiec oraz Przemysław Wydra. Porozumienie sygnowali także Andrzej Włusek z Konstruktywnej Opozycji Sosnowieckiej oraz Danuta Gojna-Ucińska, przewodnicząca Komitetu Zakładowego „Solidarność" Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

-Podpisane porozumienie jest przykładem na bardzo szeroko podjętą współpracę, ponieważ dokument sygnowały także podmioty nie mające swojej reprezentacji w Radzie Miejskiej. - tłumaczył Jarosław Pięta. -Wszyscy mamy podobne poglądy i uważamy, że szerokie zmiany w mieście są konieczne.

Przemysław Wydra dodał, że zgoda na koalicję przez sosnowiecki PiS jest odpowiedzią na brudną kampanię. -W ten sposób odpowiadamy na ataki ze strony obozu obecnego prezydenta. Podpisana umowa ma szansę zmienić miasto, bo nasze programy są w wielu kwestiach wspólne - dodał.

Kandydat PO odniósł się także do listu otwartego wystosowanego przez Zbigniewa Swobodę, dyrektora Szpitala Miejskiego. -Dyrektor zarzuca mi chęć prywatyzacji sosnowieckiej placówki. Podkreślam z całą mocą, że z moich ust takie stwierdzenie nie padło. Swoboda twierdzi, że nie znam sytuacji, jaka panuje w szpitalu. Odpowiadam mu: za Pana kierownictwa dług szpitala wzrósł z 27 do 34 mln zł. Nie wiem dlaczego dyrektor szpitala tak bardzo angażuje się w kampanię wyborczą, natomiast wiem jedno: jego działania utwierdzają mnie w przekonaniu, że jak najszybciej powinien przestać pełnić swoją funkcję. Nie dlatego że ma lewicowe poglądy, ale dlatego, że źle zarządza szpitalem - dodał Pięta.

Maciej Adamiec w trakcie wczorajszego spotkania zarzucił miejskim urzędnikom rozpoczęcie „krwawej vendetty". -Otrzymałem informacje od mojego sztabu, że Urząd Miejski prowadzi brudną kampanię przeciwko mojej osobie. Od kiedy zdecydowaliśmy się poprzeć Jarosława Piętę, nałożono na nasz komitet karę administracyjną na ok. 40 tys. zł. Pod pismem podpisał się Ryszard Łukawski. Jest to przykład na niszczenie przeciwników politycznych obecnego prezydenta i jestem głęboko zaniepokojony tym zdarzeniem - mówił Adamiec.

źródło: Piotr Celej, www.e-sosnowiec.plAutor: Piotr Dudała | 03/12/2010
Komentarze
#1 | Ha Ha Ha dnia 05.12.2010 23:05
PO-RAŚ dostał w d..ę
#2 | zbychu dnia 05.12.2010 19:17
Jak wygra Pięta to kibice Zagłębia będą mogli oglądać mecze na telebimach,pamiętacie jak to było i kto za tym stał?,zresztą na którego by nie oddać głosu to zły wybór.
#3 | Baba dnia 03.12.2010 22:52
Górski musi odejść!
#4 | Imelda dnia 03.12.2010 22:48
Kazimierz Obiecuś Górski :-)))))))))))))))))))
#5 | Obiecałeś - oszukałeś ! dnia 03.12.2010 22:08
SAME FAKTY i TYLKO FAKTY

Stadion Ludowy (na prezentacji drużyny Zagłębia w hali na Zagórzu Górski publicznie stwierdził, że w tej kadencji budowy stadionu nie obiecywał. Jest to bezczelne kłamstwo które na tej prezentacji spotkało się z zdecydowaną krytyką kibiców wyrażoną wtedy okrzykami „Obiecałeś –Oszukałeś !!!
Na ten moment jak każdy może łatwo policzyć Górski od poprzednich wyborów zdążył już obiecać budowę stadionu w trzech różnych projektach, a pewnie to jeszcze nie koniec.
Kilka innych przykładów obietnic-oszustw Górskiego który za swoje słowa powinien w końcu zacząć odpowiadać:

Całoroczna górka narciarska – co tu dużo pisać . Każdy sam może zobaczyć jak ten obiecywany chyba od 2002 roku obiekt funkcjonuje.

Teraz kilka nie zrealizowanych imprez zapisanych w strategii promocyjnej miasta Sosnowca za którą to zapłaciliśmy my mieszkańcy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Można powiedzieć ze papier wszystko przyjmie.

SOSNOWIEC TechArt Festival
Festiwal szeroko pojętej kultury industrialnej.
Koncerty i imprezy odbywać się mają w pozyskanej przez miasto starej parowozowni.
Termin
Co 2 lata, początek września, pierwsza edycja w 2009 roku.
Zasięg ogólnopolski, festiwal ma ściągać z całej Polski do Sosnowca wszystkich fanów muzyki
i kultury industrialnej oraz stylów z niej się wywodzących i pokrewnych.

Zawody o Puchar Trójkąta 3 Cesarzy
Triathlon sprinterski
Corocznie, 1 maja, pierwsza edycja w 2008 roku.
Dzięki uzupełnieniu zawodów o imprezy towarzyszące, zawody o puchar 3 cesarzy mają być najatrakcyjniejszą imprezą triathlonową w Polsce, przekazującą przy okazji szerokiej publiczności historię miasta.

Sosnowiec GameShow
Targi i mistrzostwa gier komputerowych
Corocznie, pierwsza edycja w 2009 roku.

Ogólnopolska, a w przyszłości być może światowa impreza, na której organizowane są turnieje w najpopularniejszych grach komputerowych.

Tą wyliczankę można by ciągnąć bez końca

A teraz wybierajcie: głos na Górskiego to poparcie bajkopisarza który od lat i za nasze pieniądze wsadza nam kit.
Oddanie głosu nieważnego bądź olanie wyborów to także poparcie Górskiego i na takie poparcie on w rzeczywistości liczy.
Jego sitwa jest zdyscyplinowana i to przy słabej frekwencji da mu zwycięstwo. Jak by nie patrzeć głos
na Piętę, choćby oddany z przymusu to nawet nie jest głosem za nim, to jest głos przeciw Górskiemu, przeciw rządom jego sitwy.
To jest nasz sprzeciw za lata pomiatania, lekceważenia, to jest nasze podziękowanie za wszystkie oszustwa i nie spełnione obietnice. Czy hasło "Obiecałeś - Oszukałeś !" straciło na ważności?
#6 | Dano..onka dnia 03.12.2010 22:07
Uważm,że nie fair play jest zaproszenie p.Górskiego na O/Chor.Wewnętrznych odmalowany w ciągu kilku dni ?w jakim celu??bo przecież brak upolitycznienia powinień dać równą szansę obu pretendentom na stanowisko prezydenta..a to,ze pan Górski wspiera szpital to już przerabialiśmy..nic nowego..i nic dosłownie...oby tylko wszyscy naiwni zagłosowali i dalej..Czas na nowe!!!!
#7 | Czyścioszek dnia 03.12.2010 20:49
A umyli wcześniej ręce, bo to zaraźliwe.
#8 | Apel do prawdziwych Patriotów dnia 03.12.2010 18:34
Elektoracie - stań ponad podzialami, zjednoczmy się, zróbmy coś dla kraju, nadchodzą cieżkie czasy.
Nie dezorganizujmy pracy SEJMU Najjaśniejszej Rzeczpospolitej - NIE ZABIERAJMY SEJMOWI JEDNEGO Z NAJLEPSZYCH POSŁÓW.
Przecież władzę w mieście przejęła 1 grudnia prawica, jakoś damy sobie radę BEZ PANA PIĘTY.
#9 | Rok Kazimierzowski dnia 03.12.2010 18:33
A dziś na Patelni mieliśmy harce i zabawy z okazji "Roku Kazimierzowskiego" - raz na cztery lata i miejmy nadzieję, że to ostatnia tego typu impreza.
#10 | Kazek dnia 03.12.2010 18:10
No to jeśli postkomuniści wygrali to dlaczego nie rozdają kart ?
Demokracja to większość a nie poszanowanie dla ugrupowania które wygrało ale nie ma mocy koalicyjnej. Nikt z postkomunistami juz nie chce wchodzić w konszachty.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney