Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Będzie nowa nakładka i chodnik przy przedszkolu na ul. Szczecińskiej

Jak informuje Urząd Miejski na swojej stronie internetowej nowa nawierzchnia z asfaltu wykonana będzie na ul Szpitalnej w rejonie dojazdu do stacji karetek, Szczecińskiej i Hubala-Dobrzańskiego. Mnie, jako mieszkańca osiedla Rudna 1 szczególnie cieszy remont ul. Szczecińskiej. Przypomnę, że pod koniec maja informowaliśmy o kuriozalnym remocie połowy tej ulicy (wzdłuż jej biegu) i wymianę chodnika tylko z jednej strony w związku z remontem kanalizacji sanitarnej, przeprowadzanym przez sosnowieckie RPWiK.
Odnośnie możliwości wykonania remontu całej ulicy, w tym i chodnika przy przdszkolu zadzwoniłem jakieś pięć - sześć tygodni temu do Naczelnika Wojciecha Guzika z Wydziału Organizacji Zarządzania Drogami i Ruchem Drogowym. Obiecał mi, że sprawę wyjaśni. Tydzień póżniej zadzwoniłem ponownie. Dowiedziałem się, że w sprawie remontu chodnika wpłynęło pismo od Dyrekcji Przedszkola Nr 18 przy ul. Szczecińskiej, które jest obecnie rozpatrywane. Obiecał, że postara się zrobić co w jego kompetencjach by doprowadzić do tego remontu.


Przechodząc dzisiaj ul. Szczecińską dowiedziałem się szczegółów od pracujących tam robotników. Powiedzieli mi, że będzie remont całej ulicy, ale i wymiana chodnika przy przedszkolu. Krawężnik już jest wykonany.


Jak widać Pan Naczelnik obietnicy dotrzymał! Gratulacje!


Nie są to wszystkie dobre wiadomości z osiedla. Dowiedziałem się od pracownika Rejonu Obsługi Wspólnot, że na terenie osiedla będzie wykonany z środków gminy plac zabaw dla dzieci. Nie jest jeszcze określona jego lokalizacja. Pewnie wkrótce się sprawa rozstrzygnie.


Piotr Dudała
Autor: Piotr Dudała | 30/06/2006
Komentarze
#1 | Mieszkanka dnia 12.07.2006 11:19
W sprawie placu La Menel i nie tylko etk kawiarni pod chmurką proponuję przykład z Krakowa - akcji Straży miejskiej "Zero tolernacji dla alkoholu" działaja w oparciu o te same przepisy obowiązujace w calej Polsce"

teks z witryny www.krakow.pl poniżej


"Od początku czerwca strażnicy miejscy prowadzą akcję "Zero tolerancji dla alkoholu". Tylko w ubiegłym miesiącu podjęli aż 2004 interwencje w stosunku do osób, które nie przestrzegają zakazu picia alkoholu w miejscach publicznych. Dla 1557 osób spotkanie ze strażnikami zakończyło się karą mandatu w wysokości 100 zł. Akcja potrwa do końca wakacji.

Akcja "Zero tolerancji dla alkoholu" ma na celu zminimalizowanie przypadków zakłócania ładu i porządku publicznego przez osoby nietrzeźwe wewnątrz oraz wokół placówek handlowych prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych, wyeliminowanie spożywania napojów alkoholowych w miejscach objętych zakazem oraz zminimalizowanie przypadków sprzedaży alkoholu osobom nieletnim przez prowadzących działalność handlową i gastronomiczną.

Strażnicy szczególną kontrolą objęli osiedla mieszkaniowe oraz miejsca, w pobliżu których znajdują się lokale rozrywkowe. Funkcjonariusze nie poprzestają na pouczeniach i częściej niż do tej pory sięgają po bloczki mandatowe, czy kierują sprawy do sądu

Straż Miejska ostrzega także właścicieli punktów handlowych i gastronomicznych, iż w przypadku stwierdzenia sprzedaży napoju alkoholowego osobie nieletniej bądź nietrzeźwej, a także w przypadku powtarzającego się w miejscu sprzedaży lub najbliższej okolicy zakłócania porządku publicznego w związku ze sprzedażą alkoholu, każdorazowo będzie kierowany wniosek do Prezydenta Miasta Krakowa o cofnięcie zezwolenia na sprzedaż alkoholu.

Straż Miejska prosi jednocześnie o współpracę mieszkańców Krakowa. Przypomnijmy, że przypadki spożywania alkoholu w miejscach publicznych można zgłaszać całodobowo dyżurnemu Straży Miejskiej pod bezpłatny nr tel. 986. (JEW)Data komunikatu: 2006-07-11

<-
#2 | maria dnia 09.07.2006 16:38
Jak się takie miejsce ogląda od zawsze, to można być trochę zdołowany! Jest coraz gorzej!
#3 | BartSc dnia 09.07.2006 15:32
La Menel to centrum Rudnej Sad niestety jest mało reprezentatywne Sad wiadomo iż w mieście takich miejsc można wyszukać....kilka
ale tylko na La Menel codziennie w roku szkolnym wychodzą dzieci ze szkoły i obserwują Menelków Sad
#4 | Wars dnia 09.07.2006 13:38
Wygląd Placu La Menel świadczy o trosce władz miasta o wygląg miasta, żenada! jeszcze gorzej wyglądają bloki na Rundej 1, bród i syf, klatki schodowe okropne!
#5 | Ferdek dnia 09.07.2006 13:23
Czekamy na kaloryfery Panie Prezydencie!
#6 | Virgo dnia 08.07.2006 18:52
Na Rudnej 1 wycinają duże drzewa, a w miejsce tego wsadzają miniaturki, drzeweczka o średnicy pnia 1 cm. Decyzja UM wyrażająca zgode na wycinkę mówi, że w zamian za ścięte drzewa nowe powinny mieć średnice pnia 10-12 cm. Drzewka te są z gatunków,które nigdy duże nie urosną. Jak w takim razie za kilka lat będzie można przeżyć podobne upały, jak w tym roku? Co nas będzie chroniło? Co dawało cień?
#7 | Ploter dnia 08.07.2006 10:00
Nawet czasami kogoś ukarają!
#8 | Barosz dnia 06.07.2006 20:25
Straż jeździ często po osiedlu!
#9 | Waria dnia 06.07.2006 18:17
Przy niektórych blokach przy Piwnika Ponurego w ogóle nie ma ławek i lokatorzy przychodzę na te nieliczne na Lotników!
#10 | BartSc dnia 05.07.2006 17:26
brak ławek na Rudnej jest bardzo widoczny Sad

a co do wystroju na LA Menel to kontener na śmieci 2 rozwalone ławki z jedną deską Sad i trwakso oraz żywopłot zasłaniającą ulicę Niepodległości Sad jednym słowem nieciekawy widok.....
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney