Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Sosnowieccy urzędnicy trafią przed sąd

Prokuratura Rejonowa Sosnowiec-Południe postawiła zarzut przywłaszczenia cudzego mienia trzem osobom pracującym w Międzywydziałowym Referacie Ekonomicznym Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. Sprawa ma szansę trafić na wokandę w pierwszym kwartale 2011 roku. Postawione zarzuty to efekt śledztwa, które zostało wszczęte na początku października br. Kierownictwo Urzędu Miejskiego zawiadomiło organy ścigania o możliwości fałszowania faktur i podrabiania podpisów przez pracowników MRE.


Mieli oni dopuścić się przelania nienależnych im pieniędzy na kwotę nie mniejszą niż 150 tys. zł. Niezależnie od postępowania prokuratury, magistrat przeprowadził wewnętrzną kontrolę prowadzoną przez Zespół Audytu Wewnętrznego i Kontroli UM.

- W jej efekcie wyciągnęliśmy konsekwencje wobec osób mających związek z tą sprawą - stwierdza Michał Kondek, sekretarz miasta. -Dwie osoby, w tym kierowniczka MRE Dorota G., zostały zwolnione dyscyplinarnie z pracy. Pozostali urzędnicy, których sprawa dotyczy, otrzymali kary dyscyplinarne łącznie z naganą z wpisem do akt. Sprawa może mieć dalszy ciąg w zależności od ustaleń śledczych. Na tę chwilę podjęliśmy decyzje pokontrolne, które m.in. ściślej regulują obieg dokumentów finansowych. Co do samego wydziału oraz jego funkcjonowania, trudno mi się na ten temat wypowiadać. Nie wykluczone, że po objęciu stanowisk przez nowe kierownictwo miasta, jego praca zostanie zreorganizowana - twierdzi Kondek.

Śledztwo w sprawie urzędniczych nieprawidłowości pozwoliło śledczym na sformułowanie aktu oskarżenia. -W tej sprawie Prokuratura Rejonowa Sosnowiec-Południe postawiła zarzuty trzem osobom, których nazwisk nie mogę ujawnić - wyjaśnia prok. Marcin Stopla. -Oskarżeni będą odpowiadać za wyłudzenie pieniędzy, zgodnie z przepisami kodeksu karnego. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Nadal prowadzimy czynności w tej sprawie, m.in. analizujemy dokumenty, które otrzymaliśmy z Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. Sprawa ma szansę znaleźć się w sądzie w pierwszym kwartale 2011 roku.

Co ciekawe, prokuratura postawiła zarzutu trzem osobom, natomiast Urząd Miejski dyscyplinarnie zwolnił dwóch urzędników. Czy zatem trzecia osoba, mająca postawione zarzuty, pracuje nadal w sosnowieckim magistracie?

-Nie znam ustaleń prokuratury, więc trudno mi wypowiadać się na ten temat - wyjaśnia sekretarz Kondek. -Sprawa jest dynamiczna i nie są wykluczone dalsze działania podejmowane przez kierownictwo UM w Sosnowcu.

Arkadiusz Chęciński, przewodniczący Rady Miejskiej stwierdza, że trudno mu skomentować działania władz Sosnowca. -Prosiliśmy prezydenta Kazimierza Górskiego o przekazanie nam jakichkolwiek informacji na temat podjętych działań w związku z nieprawidłowościami w MRE. Tak się nie stało, ale z doświadczenia wiemy, że współpraca z Kazimierzem Górskim jest wyjątkowo trudna. Czekamy na szczegółowe informacje w tej sprawie: co udało się ustalić i jakie wnioski wyciągnąć. Optymistyczne natomiast jest to, że działania prokuratury przynoszą efekt i sprawcy całego zamieszania staną przed sądem - dodaje.źródło: Piotr Celej, 

www.esosnowiec.plAutor: Redakcja | 20/12/2010
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney