Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Chrześcijanie na celowniku

CO 3 MINUTY GINIE CHRZEŚCIJANIN

Przeciętnego Polaka żyjącego w katolickim kraju te liczby mogą szokować - co roku na całym świecie z powodu wiary ginie 170 tys. chrześcijan, a 200 milionów jest prześladowanych. Dzień po krwawym zamachu na koptyjskich chrześcijan w Egipcie papież Benedykt XVI modlił się za wszystkie ofiary dyskryminowanych i nietolerancji religijnej.
W noc sylwestrową w Egipcie w tłumie wychodzących z mszy wiernych eksplodował stojący przed kościołem samochód pułapka. Zginęło 21 osób, a - według najnowszych danych - prawie 100 zostało rannych.A to nie pierwszy i wiele wskazuje na to, że nie ostatni taki zamach - chrześcijanom i muzułmanom coraz trudniej żyć ze sobą i obok siebie.

- Przykłady można by mnożyć. To są porwania dziewcząt, które są gwałcone, na siłę zamuszane do przejścia na islam. Rząd nie reaguje, sądy niestety nie przyznają racji rodzicom, którzy próbują odnaleźć swoje dzieci - zwraca uwagę ks. dr Waldemar Cisło, Dyrektor Sekcji Polskiej "Pomocy Kościołowi w Potrzebie".

Krew chrześcijan

Krzyż malowany krwią – tak jak po zamachu w Egipcie - coraz częściej można zobaczyć w różnych częściach świata. Chrześcijanie bywają dyskryminowani nawet w Europie czy Ameryce Północnej. Na innych kontynentach do dyskryminacji dochodzą represje.

O tym mówił też dziś w swym orędziu na światowy Dzień Pokoju, papież Benedykt XVI: - W obliczu groźnych napięć chwili obecnej, szczególnie wobec dyskryminacji, nadużyć i nietolerancji religijnej, które w szczególny sposób godzą dziś w chrześcijan, raz jeszcze kieruję naglące wezwanie, by nie ulegać zniechęceniu i rezygnacji.

Papież modlił się o pokój, ale w swoim orędziu powiedział też wyraźne "nie" temu co prowadzi do wojen religijnych, do dyskryminacji chrześcijan. - Mówi "nie" fanatyzmowi, "nie" fundamentalizmowi i mówi "nie" laicyzmowi, a także różnym formom wrogości, które są widoczne w Europie zachodniej - mówi o. Jan Maria Szewek, franciszkanin.

O wolność wyznania

O prawo do wolności wyznania i za prześladowanych chrześcijan modlił się też w sobotę prymas Polski abp Józef Kowalczyk.

Według prymasa, także w UE wierzący są dyskryminowani. - Było tak, że jak ktoś zadeklarował publicznie, że jest katolikiem i obrońcą wartości chrześcijańskich, to nie mógł objąć stanowiska (w UE - red.) mimo kwalifikacji uznanych powszechnie. To była przeszkoda. Jest to dziwne, zastanawiające i bardzo fałszywe w dzisiejszym świecie - podkreślił.

Podczas mszy św. na rozpoczęcie roku 2011 prymas powołał się na apel papieża Benedykta XVI "Wolność religijna - drogą do pokoju" i stwierdził, że bez prawa do wyznawania własnej religii nie będzie pokoju i wolności.

Co 3 minuty ginie chrześcijanin

Według raportów przygotowanych przez "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" rocznie na całym świecie z powodu wiary ginie 170 tys. chrześcijan, 200 milionów jest prześladowanych, głównie w państwach muzułmańskich.

- Nie może być tak, że muzułmanie będą się cieszyć pełnią praw i swobód tam, gdzie są mniejszością jako mniejszość, a nie będą znali słowa "tolerancja religijna" czy "wolność religijna" tam, gdzie stanowią większość - podkreśla ks. Cisło.

rs//kdj TVN 24Autor: Redakcja | 01/01/2011
Komentarze
#1 | Basia dnia 02.01.2011 11:03
A mnie się ten profil podoba, wszyscy w koło atakują kościół, za wyjątkiem Prezydenta Górskiego, a portal przedstawia jego stanowisko. Brawo!
#2 | dziadek mróz dnia 02.01.2011 10:21
Chyba wielce szanowny Admin celuje w rzecznika Diecezji
#3 | Krzysiek Skóra dnia 02.01.2011 10:21
Nie popieram takich praktyk w odniesieniu do nikogo. Ale to portal religijny czy regionalny? Więcej artykułów religijnych niż tyczących Sosnowca... ;/ tuba watykańska ehh ;/
#4 | coś jest na rzeczy... dnia 02.01.2011 09:05
powód: chciał genseka Gierka zastąpić arcybiskupem Cieplakiem, teraz pewnie będą go chcieli z tego powodu zwolnić?
#5 | Oburzona dnia 02.01.2011 01:45
A u nas prawie tak samo, Też chrześcjanów prześladują. Pamiętacie jak czerwona jaczejka tego Natwirki czy jak mu tam, usiłowała grozić Panu Dudale albo jak zamachnęli się jajami na nasze biuro pisu?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney