Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Odpowiedź Wydziału Organizacji Zarządzania Drogami i Ruchem Drogowym

W nawiązaniu do listu czytelniczek serwisu sosnowiecfakty.pl przekazanego do Wydziału Organizacji Zarządzania Drogami i Ruchem Drogowym Urzędu Miejskiego w Sosnowcu w dniu 26.12.2010r. w sprawie skierowania osoby uprawnionej do kierowania ruchem na przejściu dla pieszych przez ul. Grota Roweckiego wyjaśniam, iż w pierwszej kolejności taki postulat rodziców winien wpłynąć do Dyrektora Szkoły, do której uczęszczają dzieci zainteresowanych osób.

Ponieważ sprawa ta była już wcześniej analizowana przez  Wydział Edukacji zwróciłem się o stanowisko w tej sprawie, które przedstawiam poniżej:

W  1999 roku zgodnie z kompetencjami Rada Miejska utworzyła optymalna sieć szkół podstawowych Miasta Sosnowca, która spełnia wymogi art.17 ustawy oświaty z dnia 07 września 1991 r. , co oznacza, że sieć szkół umożliwia wszystkim dzieciom spełnianie obowiązku szkolnego. Każda szkoła podstawowa posiada własny obwód, w tym Szkoła Podstawowa nr 10, ul. Reymonta i Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Niepodległości 11, tzn., że  droga dziecka z domu do szkoły nie przekracza 3km i spełnia wymogi bezpieczeństwa z zakresu ruchu drogowego. Granica obwodów Szkoły Podstawowej nr 10 i Szkoły Podstawowej nr 1 przebiega wzdłuż ulicy Gen. Grota – Roweckiego. Zatem dzieci nie mają potrzeby przechodzenia przez wspomnianą ulicę pokonując drogę do czy ze szkoły.

Natomiast część rodziców zdecydowało zapisać swoje dziecko do szkoły poza obwodem. I tak pewna liczba uczniów mieszkających w obwodzie Szkoły Podstawowej 10 uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 1,a określona liczba uczniów mieszkających w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 1 pobiera naukę w Szkole Podstawowej nr 10. W związku z tym rodzice podejmując taką decyzję mieli  świadomość utrudnień zawiązanych ze zmianą obwodu.

Problem natężenia ruchu w tym miejscu był już wcześniej zgłaszany przez kierownictwo Szkoły Podstawowej nr 10. Dokonane zostały zmiany na przejściu dla pieszych, które obecnie jest bezpieczniejsze. Miejsce to jest monitorowane przez pracowników Straży Miejskiej i Policję szczególnie we wrześniu. W pozostałe dni roku może się to odbywać tylko sporadycznie, ze względu na liczbę kadry, która ma nadzór w zakresie bezpieczeństwa  w tej dzielnicy miasta.

Wydział Edukacji przeanalizuje możliwości przede wszystkim finansowe i organizacyjne Szkoły Podstawowej nr 10  w zakresie  przeszkolenia pracownika obsługi do nadzorowania przejścia i wyda stosowne zalecenia. Wiąże się to z niemałymi  nakładami finansowymi  ( koszty szkolenia, wyposażenie w odpowiednie ubranie służbowe, wynagrodzenie).  
 Autor: Piotr Dudała | 10/01/2011
Komentarze
#1 | Nika dnia 11.01.2011 11:13
Jasne, dzieci musza byc ukarane za fanaberie rodzicow, którzy chca skorzystac z wyboru innej szkoly niż narzucona z gory szkola w obwodzie
#2 | podpowiedz dnia 10.01.2011 19:50
,,Wydział Edukacji przeanalizuje możliwości przede wszystkim finansowe i organizacyjne Szkoły Podstawowej nr 10 w zakresie przeszkolenia pracownika obsługi do nadzorowania przejścia i wyda stosowne zalecenia. Wiąże się to z niemałymi nakładami finansowymi ( koszty szkolenia, wyposażenie w odpowiednie ubranie służbowe, wynagrodzenie). "
Czy ta sprawe nie mozna skierować do Urzędu Pracy ??
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney