Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Kierowcy z Zagłębie Taxi czują się oszukani

Część z nich straciła pracę jeszcze za nim ją dostała. Kilkudziesięciu kierowców z Taxi Zagłębie zostało nie tylko bez zatrudnienia, ale do dziś nie mogą odzyskać pieniędzy za licencje, które zrobili na własny koszt. Taxi Zagłębie, czyli sposób na zarobek i promocje klubu, miało być chlubą klubu i podbić serca kibiców. Korporacja, upadła po niecałym roku istnienia.

Miały zagarnąć taksówkarski rynek, a przestały jeździć kiedy spadł pierwszy śnieg. Klubowych taksówek na ulicach Sosnowca nie ma już od listopada. Zagłębie Taxi to miał być pomysł na promocję i reklamę piłkarskiego klubu z Sosnowca. Nie ma reklamy, nie ma pracy dla taksówkarzy, nie ma też pieniędzy, które zainwestowali: - Całość kosztów poniesionych za egzamin i kurs w przypadku zaliczenia go pokrywa Zagłębie. Jak się okazało to była obietnica bez pokrycia. Chociaż Piotr Turski z Będzina egzamin zaliczył bezbłędnie nie udało mu się nawet zaliczyć jednego kursu taksówką z Zagłębia. - Ja się czuję oszukany w tym momencie ponieważ, żeby pracować w Zagłębiu musiałem prawie tysiąc złotych wyłożyć. Klub miał wszystko zwrócić i do tej pory mi nie zwrócił i nawet pracy tam nie miałem.

Korporacja taksówkarska powstała z inicjatywy poprzedniego zarządu klubu. Nowy zarząd oddawać pieniędzy poszkodowanym kierowcom nie zamierza. - Ci panowie są teraz bardziej atrakcyjni na rynku pracy. Posiadają pewne uprawnienia, które mam nadzieję pomogą im znaleźć pracę, w którejś z innych korporacji - odpowiada Michał Wasik, rzecznik Zagłębia Sosnowiec.

12 taksówek chociaż nierentownych, w dniu meczu Zagłębia Sosnowiec i w weekendy miało pełne obłożenie. Docelowo taryf miało być 20. Zamiast tego co najmniej 60-ciu kierowców zostało bez pracy. O dużym szczęściu może mówić Robert Kozłowski. Nie tylko dlatego, że udało mu się w Zagłębie Taxi przepracować niecałe trzy miesiące. - Jako chyba jedyna osoba odzyskałem pieniądze za kurs. Po prostu odbierając sobie z utargu, że tak powiem. O tyle mniej się rozliczyłem. Ci, którym się to nie udało szukali pomocy w urzędzie miasta, który od niedawna ma 49% akcji Zagłębia. Ale tu również kierowcy na pomoc nie mogą liczyć. - Temat taksówek, przedsiębiorstwa taksówkowego czy korporacji taksówkowej nie wchodził w zakres rozmów na temat przejęcia akcji - informuje Grzegorz Dąbrowski, UM w Sosnowcu.

Akcji wyjątkowo podbramkowej dla kierowców. Kierowców, którym rozważają jeszcze rozgrywkę w sądzie.

źródło: tvs.plAutor: Bartosz Górski | 10/01/2011
Komentarze
#1 | Radny dnia 17.01.2011 18:43
I niech nam żyje nasza ukochana władza jeszcze kolejnych kilkanaście lat i jej pomysły na lokalny biznes, kluby piłkarskie, górki narciarskie, osiedla nowe, drogi asfaltowe i czegokolwiek tylko egzotycznego w swoich główkach urojonego -byle by bez długu narastającego.
#2 | floker dnia 14.01.2011 15:41
Czegoś tu nie rozumię, jeżeli umowy podpisuje prezes który jeszcze nie jest prezesem a będzie nim za tydzień lub dwa to jest przedstawicielem starego czy nowego zarządu a może powinna się tym zająć prokuratura.
#3 | qwerty dnia 12.01.2011 16:24
OD KIEDY TO ZŁOTÓWKA MA MÓZG?//? ONI TYLKO ZAWYŻAĆ RACHUNEK POTRAFI,A.
#4 | PRAWIDŁOWOŚĆ dnia 11.01.2011 09:04
Im bzdurniejszy pomysł, tym więcej naiwnych nibycwaniaków się na niego nabiera! Potem płaczą jak panienki po utracie cnoty! Nie beczeć, stukać się we własne mózgi
#5 | Pamiętliwy dnia 10.01.2011 21:44
Na wszystkich portalach, jak tylko biznesmeni z Zagłębia oglosili ten pomysł, wielu ludzi pisało że to nie może sie udać, że to bardzo głupi pomysł. I mieli rację.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney