Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


W Sosnowcu bezrobocie spadło do 15 tys. osób

Liczba zarejestrowanych w sosnowieckim Powiatowym Urzędzie Pracy pokazuje, że osób, które nie mają zatrudnienia jest nieco mniej.
Pod koniec czerwca zarejestrowanych było blisko 15 tys. osób, a jeszcze w styczniu 17,5 tys. Spadku bezrobocia nie wiążemy z tym, że bezrobotni wyjeżdżają pracować za granicę - uważa Halina Kurek - dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy.

- Ludzie młodzi, którzy nie ukończyli jeszcze 25 lat, to 14,5 proc. wszystkich bezrobotnych, których w Sosnowcu jest 18,6 proc. - mówi Halina Kurek, dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy. - To, że spada bezrobocie, jest związane między innymi z nowymi miejscami pracy w mieście. W ubiegłym miesiącu mieliśmy 1220 ofert pracy, a od początku stycznia było ich około 5 tysięcy.Oferty dotyczą m.in. takich zawodów jak fryzjerka, mechanik samochodów osobowych i ciężarowych, kierowca, nauczyciel języka angielskiego, elektryk z uprawnieniami SEP, technolog żywienia, kelnerka i pracownicy ogólnobudowlani.Tylko w maju i w czerwcu ponad 1500 osób znalazło pracę i wyrejestrowało się z PUP.- Spadku bezrobocia nie wiążemy z tym, że bezrobotni wyjeżdżają pracować za granicę. Jeżeli ktoś, kto był u nas zarejestrowany, decyduje się na wyjazd, to zgłasza ten fakt w Urzędzie Pracy. Odnotowaliśmy takich przypadków bardzo mało - mówi pani dyrektor.Coraz więcej osób postanawia również podjąć własną działalność gospodarczą. Korzystają z dotacji Powiatowego Urzędu Pracy (maksymalnie 12,5 tys. zł). Jeżeli dzięki tym pieniądzom przynajmniej przez 12 miesięcy będzie utrzymane miejsce pracy, to dotacja jest bezzwrotna.


źródło: Dziennik Zachodni
Autor: Piotr Dudała | 15/07/2006
Komentarze
#1 | aga dnia 01.06.2010 11:52
Niestety ale to co piszecie to szczera prawda. Przykre ale prawdziwe.Byłam zarejestrowana ponad 2 lata. Co miesiąc się przychodziło by tylko złożyć ten głupi podpis. Nie oferowali mi żadnej pracy prócz tych które wiszą na tablicy. Prawda jest taka że jak się samemu coś nie załatwi to na pewno U.P.nam nie znajdzie. Z łaską przyjmują petentów w tym kilometrowym zadusznym korytarzu. Żenada!
#2 | Kana1984 dnia 09.12.2008 15:39
PUP W SOSNOWCU NIE MA DO ZAOFEROWANIA SWOIM BEZROBOTNYM NICZEGO SENSOWNEGO POZA DŁUGIMI KOLEJKAMI I NIEZBYT MIŁĄ OBSŁUGĄ. MOŻE I LUDZIE BY Z TEGO CHĘTNIEJ KORZYSTALI GDYBY WRESZCIE KTOŚ W TYCH URZĘDACH UMIAŁ A PRZEDE WSZYSTKIM CHCIAŁ UDZIELAĆ PEŁNYCH INFORMACJI. NIE MÓWIĘ TU O WSZYSTKICH PRACOWNIKACH BO PEWNIE ZNALAZŁ BY SIĘ TAM I KTOŚ KOMPETENTNY, ALE ILU ICH TAM JEST? NA PEWNO ZA MAŁO ABY ZADOWOLIĆ LUDZI, KTÓRZY CHCIELIBY SKORZYSTAĆ Z PORADY I POMOCY. A TAK NA MARGINESIE, JAK WCZEŚNIEJ PISAŁA MEGI, TEŻ WIEM COŚ O TYM, ŻE NAJLEPSZE OFERTY PRACY LEŻĄ W SZUFLADACH :-( NIESTETY, NIE DLA PSA KIEŁBASA...
#3 | znajdzmy sie dnia 01.10.2007 08:53
cytatPfftolska.pl-30.09.2007 20:30/Imigranci z Polski najtańszą siłą roboczą na Wyspach - ...a wiecie jak to boli,i to samo w Holandi,Niemczech,Wloszech,i gdzie indziej nie lepiej.Zeby,nasza mlodziez,jechala na zarobek za granice, haruja jak niewolnicy, az czlowiekowi serce sie kraje, i za co to wszystko?
#4 | sami swoji dnia 13.09.2007 12:36
@Megi:naturalnie, zatrudnianie bezrobotnych, w roznych wymiarach czasu.Tys,moze byc,no nie.
#5 | Megi dnia 25.01.2007 16:03
PUP w Sosnowcu jest stworzone tylko po to, by miały pracę osoby z bliskiego kręgu rodzin i znajomych. Nie sposób uzyskać tam konkretnej informacji o czymkolwiek. Burkliwe panie odsyłają petentów od pokoju do pokoju, a jak nie to do Urzędu Miejskiego, lub do Katowic. Mam wrażenie, że nikt ich nie uświadamia że mamy XXI wiek i takie urządzenia jak telefony, komputery, faksy. Poza tym oferty pracy, które wywiesza PUP to chłam. Wiem, że oferty na umowy o pracę leżą w szufladach i nie wolno ich wywieszać, bo są dla swoich. W 2005 r. PUP rozsyłał do długotrwale bezrobotnych oferty NIE DO ODRZUCENIA - że albo uruchomią działalność gospodarczą, albo od ręki ich się skreśli z rejestru bezrobotnych. Tak Drodzy Państwo PUP w Sosnowcu czyści sobie statystyki. Gratuluję dobrego samopoczucia tej beznadziejnej dyrektor H. Nawrot. Tak na marginesie już dawno powinna zostać zmieniona, ale koledzy z SLD dbają by nie stała się jedną z BEZROBOTNYCH. Ciekawe jaką działalność gospodarczą by uruchomiła?
#6 | NIE--ROBOTNY dnia 21.11.2006 17:25
Zapytajcie lepiej godną podziwu Panią Dyrektor UP o sankcję wynikającą z niestawienia się w wyznaczonym terminie jaką jest zkreślenie z listy zarejestrowanych w UP w Sosnowcu i możliwość kolejnej rejestracji po upłuwie okresu 3 m-cy od orzeczenia od którego oczywiście przysługuje możliwość odwołania z podniem tzw. "sensownego uzasadnienia nie stawienia się w wyznaczonym przez UP terminie". A poza tym jaka to przyczyna przemawia za tym, że w odróżnieniu do bezrobotnych nie posiadających statutu osób z grupą inwalidzką osługiwanych przez pełne 5 dni roboczych w tygodniu, osoby posiadające status osoby niepełnosprawnej z grupą inwalidzką są obsługiwane w UP tylko przez 4 dni robocze w tygodniu od poniedziałku do piątku?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
#7 | LUDWIK dnia 16.07.2006 19:58
Spytajcie w UP - Jaki procent sosnowiczan w wieku produkcyjnym pracuje? To jest europejskie kryterium, a nie sztuczki z liczbą bezrobotnych. Część z nich wyjeżdża nieoficjalnie, a część wymiera. Liczba mieszkańców Sosnowca spada.
#8 | pa-pa dnia 16.07.2006 06:42
"Jeżeli ktoś, kto był u nas zarejestrowany, decyduje się na wyjazd, to zgłasza ten fakt..." :-))) Ale pani Dyrektor ma poczucie humoru, może jeszcze pyta o pozwolenie UP na wyjazd?! Oczywiście, że ludzie pracujący w Anglii czy Irlandii tego faktu nie zgłaszaja. Mają dalej status bezrobotnego w Polsce (opłacony ZUS, nawet jezeli nie pobierają zasiłku) a przy tym unikają podwójnego opodatkowania. A oferty? Kelnerka, tę ofertę akurat znam: praca przez 14 godzin od 10 rano do pólnocy bez nadgodzin. Czy U.P. pracy wie ze jest to niezgodne z prawem pracy? Albo nauczyciel angielskiego? Lepiej od razu piszcie na Berdyczów (dzis Ukraina),odzew macie pewny :-)
#9 | Farrel dnia 16.07.2006 06:35
Liczba ludności miasta zmniejsza się z powodu wyjazdów, ale liczba bezrobotnych nie, ciekawe?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney