Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj













Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Po odbiór paszportu będziemy jeździć do Katowic

Od 28 sierpnia wprowadzone zostaną nowe paszporty biometryczne. Jak informuje sosnowiecki Urząd wnioski paszportowe będzie można składać w 17 punktach województwa, w tym w Będzinie, w Dąbrowie Górniczej i w Sosnowcu, natomiast pełny zakres obsługi paszportowej, tzn. składanie wniosków i odbieranie gotowych paszportów będzie możliwe w Wydziale Spraw Obywatelskich i Migracji w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach oraz terenowych delegaturach paszportowych w: Bielsku-Białej, Częstochowie, Bytomiu, Gliwicach, Katowicach (przy ul. Żwirki i Wigury) i Rybniku. Szkoda, że nie w Sosnowcu! żr: UM S-c





Autor: Piotr Dudała | 21/07/2006
Komentarze
#1 | rob dnia 24.07.2006 19:32
to skandal że w tak dużym mieście jak sosnowiec nie będzie można odebrać paszportu -katowice mają od lat jakieś kompleksy że graniczą z sosnowcem -stolicą zagłębia dąbrowskiego!!!!!!!!!!!
#2 | LUDWIK dnia 22.07.2006 14:21
Przekraczajać most na Przemszy pokażemy przepustki...
#3 | PiB dnia 22.07.2006 14:05
Pomijam już skrajnie propagandowe, przedwyborcze hasełka, że niby coś prawica chce szkodzić Zagłębiu a lewica nie - bo jakże to ta lewica broniła Zagłębia, gdy oficjalnie ześląszczanie stawało się administracją państwową. Jakże to bowiem przed tym kłamstwem broniło SLD czy inni? Owszem, walczyli o Koszalin czy Zieloną Górę, nie pamiętam, o panowanie stalinowskiego przekleństwa nad Polską (17 województw), bo to ich mentalna ojczyzna. Zagłębie nazwane Śląskiem jednak nie przeszkadzało im nie inaczej niż prawicy. Co prawda i pozostałe głosy - obawiam się - też mają posmak przedwyborczych walk, więc szkoda by głosu. Niemniej, Szanowny Autorze artykułu, co da pisanie "szkoda, że do Katowic"? Naprawdę - tu już do któregoś z komentarzy się odnoszą - to naprawdę jest zaskoczenie? Dla kogo? To przecież, Panowie, logiczna konsekwencja. Bodaj żadne, jeżeli nie przeoczyłem, śląskie miasto przylegające do swojego centrum, czyli Katowic, nie ma takiej delegatury (nie ma jej np i Archiwum Państwowe - też niedawno jeździłem do Katowic, choć mają delegatury dużo mniejsze miasta). To jest logiczne - blisko są centrum. Śląsk, jakim jest Sosnowiec, Będzin, to przecież graniczące miasta z Katowicami a Dąbrowa Górnicza jest tak niedaleko, że byłoby niepoważnie myśleć inaczej. No, tak. Tylko, skoro nie ma strategii dla Zagłębia żadna strona, to z pewnością nie ma co w tym duchu patrzeć - to tylko uciec się rzeczywiście do przedwyborczych przepychanek, oskrażeń mniejsza, czy logicznych i prawdziwych, byle tylko pokazały, jak inni są "fe", "be" czy "fuj".
No, bo inaczej, to za blisko jesteśmy "alternatyw Blajpiosa", czyli prowokacji w stylu "albo godząc się, aktywnie stawajmy się "źrenicą" Nowego Śląska, zdobywając miejsce dla tej dzielnicy - albo poza Olkusz, Jaworzno, od Sosnowca począwszy, integrujmy Wielkie Zagłębie, ponad dziewiętnastowieczną robotniczą historię z kilku obecnie dzielnic paru miast już i tak nie do końca żyjących w tej świadomości". Jeżeli Zagłębie ma być realnym regionem, nie wystarczą takie "zdziwienia", oburzenia itp. Ale, jak pisałem, za blisko to coś alternatyw Blajpiosa, więc lepiej już skończyć, lepiej, niech mogą się tu poprzerzucać błotem, bo to czas przecież, wybory blisko.
#4 | l-ewa dnia 22.07.2006 13:27
Prawicowy wojewoda nigdy niezgodzi się na to aby w czerwonym Zagłębiu ludzie mieli dobrze.
#5 | David dnia 22.07.2006 11:13
Znowu dali "d..y"!
#6 | Jerzy Cholewa dnia 22.07.2006 11:03
Jestem zaskoczony.
Przypomnę fragment ze "swojego" artykułu z 11.07.
"- Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby w tak dużym mieście jak Sosnowiec nie było biura paszportowego, a jego mieszkańcy jeździli po paszport do Katowic - mówi Grzegorz Dąbrowski, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego."
#7 | Deg dnia 22.07.2006 10:28
Porażka, zupełna porażka!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.




Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney