Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz SedlakOdnalezione zdjęcie!

W październiku 2005 r. w serwisie sosnowiec.info napisałem, iż w miejsce, w którym powstaje Centrum Filmowe "Helios" przy ul. Modrzejowskiej 32 jest miejscem publicznych egzekucji Żydów w czasie II wojny światowej. Okazuje się, że zachowało się zdjęcie tabliczki, umieszczonej na akacji rosnącej na placu przy Kamiennym Domu z nazwiskami powieszonych tam osób, co wyraźnie wskazuje, że miejsce to funkcjonowało już w miescie, jako miejsce pamięci narodowej. Nasza Redakcja otrzymała je dzięki uprzejmości p. Michała Wencla z Muzeum w Sosnowcu, który odnalazł je w archiwach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Serdecznie dziękujemy!.

Piotr Dudała | 19/01/2006 | Komentarze [7]
TWÓJ LIVERPOOL, JOHN

A jak mam się do ciebie zwracać? Mr. Lennon? Nie jestem smutasem z amerykańskiego Immigration Office. 8 grudnia stuknęło 25 lat jak pozostawiłeś nas tylko z twoimi piosenkami. Te z „Beatelsami”, bo potem z Yoko... Chociaż ja wiem? „Imagine” była świetna, może najlepsza. No tak, ale gdy byliście we czwórkę: „Yesterday”, „Michelle” „Girl” - na tym moje pokolenie się wychowywało.

Krzysztof Korn | 19/01/2006 | Komentarze [9]
Tusk: Mam intencję zawarcia koalicji PO-PiS

Namawiałem prezydenta, aby doprowadził do sytuacji, w której można będzie usiąść do rozmowy o poważnej koalicji między PiS a PO - powiedział w Polsacie szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Dodał, że odpowiedzią była propozycja kontynuowania rozmowy w piątek. Powiedziałem prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, że jestem gotów zaufać jego propozycji - jeśli się pojawi - na mądre porozumienie między PO i PiS - oświadczył Donald Tusk.

Piotr Dudała | 18/01/2006 | Komentarze [3]
Czy w Sosnowcu powinien powstać nowy stadion piłkarski?

Są miasta w Polsce, które decydują się na budową nowych stadionów piłkarskich i to miasta wcale nie większe i bogatsze od Sosnowca. Jednym z takich miast są Kielce. Koszt realizacji stadionu przewidziano na około 40 mln zł. Planowane zakończenie budowy już wkrótce, bo w marcu 2006 roku. Dlaczego nie Sosnowiec? Stadion Ludowy ma już ponad 50 lat i nie spełnia warunków stawianych współcześnie tego typu obiektom. Otwieram dyskusję na temat, czy w Sosnowcu powinien być wybudowany nowy stadion piłkarski, nazwany roboczo Stadionem Zagłębia Dąbrowskiego?

Piotr Dudała | 18/01/2006 | Komentarze [42]
Nowy Oddział w Centrum Pediatrii im.Jana Pawła II w Sosnowcu

Dzisiaj w Centrum Pediatrii im.Jana Pawła II w Sosnowcu odbyło się uroczyste otwarcie Oddziału Intensywnej Terapii Dzieci. 8 łóżkowy Oddział jest wyposażony w nowoczesny sprzęt, w tym 5 respiratorów, aparat USG i EKG, 8 inkubatorów i defibrylator. Realizacja projektu utworzenia Oddziału powstała w oparciu o dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego ZPORR.

Piotr Dudała | 18/01/2006 | Komentarze [6]
Byli posłowie PO w klubie parlamentarnym PiS

Piotr Cybulski, Krzysztof Szyga i Andrzej Sośnierz wstąpili do klubu Prawa i Sprawiedliwości - potwierdził na konferencji prasowej w Sejmie przewodniczący klubu PiS Przemysław Gosiewski.
Podkreślił, że wstąpienie do klubu PiS tych posłów krystalizuje sytuację związaną z budowaniem poparcia dla rządu, jest sygnałem pokazującym konsolidację środowisk i przybliżającym stabilizację w parlamencie.

Piotr Dudała | 18/01/2006 | Komentarze [4]
Raz dawa trzy w Anitodotum już w niedzielę!

Zespół Raz Dwa Trzy zagra 22 stycznia w Sosnowcu, w klubie studenckim Antidotum. Zespół ten przeżywał niedawno renesans swojej popularności dzięki dwóm ostatnim udanym albumom. Ich muzyka konsekwentnie odbiega od zalewu popowej papki, a charakteryzuje się oryginalnością i własnym brzmieniem.

Piotr Dudała | 18/01/2006 | Komentarze [1]
Prosto z NY - Rajd Sno*Drift na otwarcie sezonu!

Rajd Sno*Drift od 27 do 28 stycznia 2006, pierwsza eliminacja Mistrzostw Stanów Zjednoczonych w rajdach samochodowych pod patronatem prywatnej firmy Rally America, będzie debiutem zespołu WO Rally Team na arenie narodowej. Własciciel i kierowca zespołu Wojciech Okula wraz z doświadczonym Adamem Pelcem na fotelu pilota pojawi sie na rajdowych trasach Ameryki w co najmniej 7 eliminacjach rajdowej “karuzeli” w klasie Production GT, czyli samochodów napędzanych na cztery kola z minimalnymi dopuszczalnymi przeróbkami.

Piotr Dudała | 18/01/2006 | Komentarze [3]
Czy w Sosnowcu żyje się bezpiecznie?

Codziennie lokalne gazety donoszą o zagrożeniach, jakie czyhają na mieszkańców Sosnowca. Jednego dnia dowiadujemy się o agresywnych psach i ich nieodpowiedzialnych właścicielach, następnego o oblodzonych chodnikach i dziesiątkach ludzi łamiących kończyny, kolejnego o tym, że mieszkańcy pewnego bloku boją się wychodzić na klatkę schodową. Dzisiaj prasa pisze o agresywnych dzieciach nachodzących mieszkańców bloków na Środuli. Słyszymy o gwałtach, napadach, kradzieżach, wyłudzeniach, pobiciach, widzimy niszczenie mienia. Jak to jest z bezpieczeństwem w naszym mieście? Czy Sosnowiec jest miastem bezpiecznym? Zapraszam do dyskusji!

Piotr Dudała | 18/01/2006 | Komentarze [11]
Nabożeństwo ekumeniczne w kościele św. Tomasza Apostoła

W ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w kościele św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu Pogoni zostanie odprawione nabożeństwo ekumeniczne w dzisiaj, 19 stycznia, o godz. 18.00.
Nabożeństwu przewodniczył będzie Ks. Bp Ordynariusz Dr Adam Śmigielski.Celebrował je będzie były wikariusz Parafii Ks. Stanisław Gancarek, a obecnie Prezes Stowarzyszenia Szkół Katolickich. Kazanie wygłosi Redaktor Naczelny Niedzieli, Ks. Infułat Dr Ireneusz Skubiś. Zaproszeni zostali duchowni i wierni ośmiu wyznań chrześcijańskich.

Piotr Dudała | 18/01/2006 | Komentarze [1]
Zmarł ksiądz Jan Twardowski

Ks. Jan Twardowski - wybitny poeta i kapłan - zmarł w środę 18 stycznia po godz. 19 w warszawskim szpitalu przy ul. Banacha. Miał 90 lat. Był jednym z najchętniej czytanych przez Polaków współczesnych poetów.


Piotr Dudała | 18/01/2006 | Komentarze [5]
Nowa koncepcja szkolnictwa specjalnego?

Prezydent miasta w porozumieniu z Komisją Oświaty powołał zespół, który wypracuje koncepcję restrukturyzacji szkolnictwa specjalnego w mieście. Przypomnijmy, że wcześniejsza koncepcja Wydziału Edukacji UM zakładała funkcjonowanie dwóch zespołów szkół specjalnych. To wzbudziło protesty nauczycieli i rodziców dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 1, którzy obawiali się likwidacji swojej szkoły. Władze miasta postanowiły więc poszukać wyjścia kompromisowego.Piotr Dudała | 18/01/2006 | Komentarze [2]
Cześć ich pamięci część VI, wciąż nie ostatnia!

14 czerwca 2005 r. w artykule "Cześć ich pamięci - część V - ostatnia!" zamieszczonym w serwisie sosnowiec.info, napisałem, że "powoli dobiega końca moja batalia o ustalenie, kto, kiedy i dlaczego, zginął na ulicy Mościckiego w Sosnowcu w czasie II wojny światowej. Ponieważ był to już piąty tekst w tej sprawie dodałem: "powracamy po raz kolejny, miejmy nadzieję już ostatni, do sprawy "tajemniczej" tablicy, o której po raz pierwszy napisałem (...) w dniu 19 stycznia 2005r. w tekście zatytułowanym "Cześć ich pamięci". Potem były kolejne teksty. Dzisiaj wiemy, że sprawa wciąż pozostaje otwarta.

Piotr Dudała | 17/01/2006 | Komentarze [22]
Wieczór autorski z Pawłem Czekalskim

Paweł Czekalski, pochodzący z Sosnowca uliczny bard, autor piosenek, płodny tekściarz będzie gościem kolejnego spotkania autorskiego w Rock Pubie. Zapraszamy dziś, jak zawsze w przedostatnią środę w miesiącu, na godz. 18.00.

Ania Urgacz | 17/01/2006 | Komentarze [3]
"SPOTKANIA ARTYSTYCZNE SOSNOWIEC 2005"

"Spotkania artystyczne Sosnowiec 2005" — taki tytuł nosi wystawa, którą można oglądać w Muzeum Miejskim. Na ekspozycję składają się prace szesnastu artystów związanych z naszym regionem, będące wynikiem spotkania w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Wystawa potrwa do 31 stycznia br.

Ania Urgacz | 17/01/2006 | Komentarze [2]
Zagłębie Sosnowiec – KH Sanok 7:2

"Hokeiści Zagłębia odnieśli w ekstralidze trzecie z rzędu zwycięstwo, choć wbrew temu, co sugeruje wynik, nie przyszło im ono łatwo. W I tercji to zamykający tabelę goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie. – Przestrzegałem zawodników, żeby nie zlekceważyli rywala, a tymczasem I tercja była w naszym wykonaniu katastrofalna – powiedział trener sosnowiczan Krzysztof Podsiadło.


Piotr Dudała | 17/01/2006 | Komentarze [4]
Budżet: zyska Zagłębie i Lubliniec

Podczas wczorajszych obrad sejmowej Komisji Finansów Publicznych posłowie zdecydowali o trzech poprawkach budżetowych ważnych dla województwa śląskiego. Zdecydowano, że podczas decydującego głosowania nad budżetem państwa Komisja rekomendować będzie rozbudowę lotniska w Pyrzowicach kwotą 17,5 miliona złotych, rozbudowę Euroterminalu we Sławkowie za 10 milionów złotych i budowę obwodnicy Lublińca za 10 milionów złotych. Pozostałe śląskie poprawki przepadły.

Piotr Dudała | 17/01/2006 | Komentarze [0]
Misja ostatniej szansy!

Liderzy PO poprosili prezydenta Lecha Kaczyńskiego o pośrednictwo w zażegnaniu kryzysu w Sejmie - poinformowała szefowa gabinetu prezydenta Elżbieta Jakubiak po wieczornym spotkaniu Lecha Kaczyńskiego z Donaldem Tuskiem i Janem Rokitą. Prezydent podejmie się konsultacji z liderami wszystkich sejmowych ugrupowań.Piotr Dudała | 17/01/2006 | Komentarze [2]
Co się dzieje w śląskich strukturach PiS?

Większość śląskich posłów Prawa i Sprawiedliwości nie akceptuje na stanowisku wojewody Tomasza Pietrzykowskiego i po cichu już domaga się jego odwołania. Lider partii Jarosław Kaczyński niemal każdego dnia odbiera w tej sprawie protesty od tutejszych działaczy swojej partii. Konflikt w regionalnych strukturach PiS narasta z dnia na dzień. Wiele wskazuje na to, że jedynym wyjściem z patowej sytuacji jest rozpisanie wcześniejszych wyborów wewnątrz samej partii.

Piotr Dudała | 17/01/2006 | Komentarze [8]


Przenajświętsze Oblicze

Znajdź nas na Facebooku

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney