Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z GuadalupeJeszcze o wyzwoleniu Sosnowca

Historia Polski jest wyjątkowo skomplikowana, również ten etap nie jest tylko biały bądź czarny, są tu również inne odcienie. Aby wiedzieć o czym piszę, bo wydaje mi się, że wiele osób piszące komentarze nie ma pojęcia o tych czasach, przeprowadziłem rozmawę z moim ojcem, pamiętającym te czasy, choć czasami z racji młodego wtedy wieku, jak przez mgłę.

Arkadiusz Chęciński | 26/01/2006 | Komentarze [13]
Desmont zaprasza

Klub Muzyczny Desmont (ul: Dekerta) zaprasza dziś o godz. 19.00 na koncert Rainbow Hi-Fi Soundsystem. Jest to muzyka z kręgu dancehall, ragga, roots, hip-hop i jungle. Za wstęp zapłacimy 5 zł. Natomiast już w niedzielę, 29 stycznia zagra zespół Będzie dobrze, to z kolei rytmy reggae. Bilety w cenie 7 zł a w przedsprzedaży 5 zł.

Ania Urgacz | 26/01/2006 | Komentarze [1]
Mozart masonem był i basta


„Zauberflötte” czyli „zaczarowana fujarka” (zasłyszane w orkiestrze filharmonicznej niedalekiego miasta C. :-) a o operę „Czarodziejski flet” chodzi oczywiście, czyli masoński manifest, „Mauerische Trauermusik KV 477 („Masońska muzyka żałobna”) czy „Eine kleine...” nie Nachtmusik bynajmniej a „Eine kleine Fleimauer Kantate” (taka tam „mała wolnomularska kantata”) świadczą o tym dobitnie. Zatem z przynależnością do wolnomularstwa Mozart nie krył się bynajmniej, choć groziło to o wiele bardziej przykrymi konsekwencjami niż dziś. „Nasz zacny przyjaciel” – tak mówiła o nim wiedeńska loża masońska „Dobroczynność” po jego śmierci w 1791 roku. Jednakże to jego twórczość, podobnie jak człowieka witruwiańskiego i einstainowską teorię względności ludzkość przesłała do wszechświata jako dziedzictwo planety Ziemia.

Krzysztof Korn | 26/01/2006 | Komentarze [2]
Pomnik Ojca Świętego... z żaglem!

Wczoraj w Urzędzie Miejskim - informuje strona internetowa Urzędu - odbyło się kolejne spotkanie Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Papieża Jana Pawła II. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz miasta, duchowieństwa, samorządowcy. Na początku spotkania architekt Danuta Fredowicz,która zajmie się realizacją projektu zagospodarowania Placu Papieskiego przedstawiła najnowszą wizualizację projektu. Do poprzedniego projektu dodano nowe elementy, w tym około 25 metrowy żagiel, który stanąłby tuż przy pomniku.


Piotr Dudała | 25/01/2006 | Komentarze [22]
Wyzwolenie czy zniewolenie?

Jak informuje sosnowiecki Urząd Miejski, 27 stycznia br. odbędą się uroczyste obchody 61 rocznicy Wyzwolenia Sosnowca. Dodam, co jakby się przemilcza, że przez Armię Czerwoną. Data ta rozpoczyna również 44 letni okres tzw. "dyktatury proletariatu", czyli rządów partii komunistycznej w Polsce, pod ścisłym nadzorem politycznym i militarnym Związku Radzieckiego. Stąd wielu ludzi uważa, że jest to początek okresu zniewolenia, zakończony dopiero wyborami w czerwcu 1989 r.

Piotr Dudała | 24/01/2006 | Komentarze [32]
Już po Pierwszym Balu

21 stycznia 2006 w Hotelu ORION w Sosnowcu odbył się Bal Charytatywny zorganizowany przez sosnowieckie Koła: Partii Demokratycznej Demokraci.pl , TPD Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo oraz PTTK Integracyjny Klub Osób Niepełnosprawnych.

Ania Sporyszkiewicz | 24/01/2006 | Komentarze [3]
Partia Demokratyczna Demokraci.pl

Nowe władze Regionu Śląskiego!


7 stycznia 2006 obradował II Zjazd Regionu Śląskiego Partii Demokratycznej demokraci.pl Delegaci zgromadzeni na zjeździe dokonali wyboru nowych władz partii. Przewodniczącym Demokratów na Śląsku został Piotr Lewandowski.

Ania Sporyszkiewicz | 24/01/2006 | Komentarze [3]

Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney