Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z GuadalupeCzy w Sosnowcu żyje się bezpiecznie?

Codziennie lokalne gazety donoszą o zagrożeniach, jakie czyhają na mieszkańców Sosnowca. Jednego dnia dowiadujemy się o agresywnych psach i ich nieodpowiedzialnych właścicielach, następnego o oblodzonych chodnikach i dziesiątkach ludzi łamiących kończyny, kolejnego o tym, że mieszkańcy pewnego bloku boją się wychodzić na klatkę schodową. Dzisiaj prasa pisze o agresywnych dzieciach nachodzących mieszkańców bloków na Środuli. Słyszymy o gwałtach, napadach, kradzieżach, wyłudzeniach, pobiciach, widzimy niszczenie mienia. Jak to jest z bezpieczeństwem w naszym mieście? Czy Sosnowiec jest miastem bezpiecznym? Zapraszam do dyskusji!

Piotr Dudała | 18/01/2006 | Komentarze [11]
Nabożeństwo ekumeniczne w kościele św. Tomasza Apostoła

W ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w kościele św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu Pogoni zostanie odprawione nabożeństwo ekumeniczne w dzisiaj, 19 stycznia, o godz. 18.00.
Nabożeństwu przewodniczył będzie Ks. Bp Ordynariusz Dr Adam Śmigielski.Celebrował je będzie były wikariusz Parafii Ks. Stanisław Gancarek, a obecnie Prezes Stowarzyszenia Szkół Katolickich. Kazanie wygłosi Redaktor Naczelny Niedzieli, Ks. Infułat Dr Ireneusz Skubiś. Zaproszeni zostali duchowni i wierni ośmiu wyznań chrześcijańskich.

Piotr Dudała | 18/01/2006 | Komentarze [1]
Zmarł ksiądz Jan Twardowski

Ks. Jan Twardowski - wybitny poeta i kapłan - zmarł w środę 18 stycznia po godz. 19 w warszawskim szpitalu przy ul. Banacha. Miał 90 lat. Był jednym z najchętniej czytanych przez Polaków współczesnych poetów.


Piotr Dudała | 18/01/2006 | Komentarze [5]
Nowa koncepcja szkolnictwa specjalnego?

Prezydent miasta w porozumieniu z Komisją Oświaty powołał zespół, który wypracuje koncepcję restrukturyzacji szkolnictwa specjalnego w mieście. Przypomnijmy, że wcześniejsza koncepcja Wydziału Edukacji UM zakładała funkcjonowanie dwóch zespołów szkół specjalnych. To wzbudziło protesty nauczycieli i rodziców dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 1, którzy obawiali się likwidacji swojej szkoły. Władze miasta postanowiły więc poszukać wyjścia kompromisowego.Piotr Dudała | 18/01/2006 | Komentarze [2]
Cześć ich pamięci część VI, wciąż nie ostatnia!

14 czerwca 2005 r. w artykule "Cześć ich pamięci - część V - ostatnia!" zamieszczonym w serwisie sosnowiec.info, napisałem, że "powoli dobiega końca moja batalia o ustalenie, kto, kiedy i dlaczego, zginął na ulicy Mościckiego w Sosnowcu w czasie II wojny światowej. Ponieważ był to już piąty tekst w tej sprawie dodałem: "powracamy po raz kolejny, miejmy nadzieję już ostatni, do sprawy "tajemniczej" tablicy, o której po raz pierwszy napisałem (...) w dniu 19 stycznia 2005r. w tekście zatytułowanym "Cześć ich pamięci". Potem były kolejne teksty. Dzisiaj wiemy, że sprawa wciąż pozostaje otwarta.

Piotr Dudała | 17/01/2006 | Komentarze [22]
Wieczór autorski z Pawłem Czekalskim

Paweł Czekalski, pochodzący z Sosnowca uliczny bard, autor piosenek, płodny tekściarz będzie gościem kolejnego spotkania autorskiego w Rock Pubie. Zapraszamy dziś, jak zawsze w przedostatnią środę w miesiącu, na godz. 18.00.

Ania Urgacz | 17/01/2006 | Komentarze [3]
"SPOTKANIA ARTYSTYCZNE SOSNOWIEC 2005"

"Spotkania artystyczne Sosnowiec 2005" — taki tytuł nosi wystawa, którą można oglądać w Muzeum Miejskim. Na ekspozycję składają się prace szesnastu artystów związanych z naszym regionem, będące wynikiem spotkania w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Wystawa potrwa do 31 stycznia br.

Ania Urgacz | 17/01/2006 | Komentarze [2]


Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney