Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z GuadalupeNie będzie ułaskawienia dziennikarza!

Resort sprawiedliwości odmówił wszczęcia postępowania ułaskawiającego wobec dziennikarza Andrzeja Marka skazanego na trzy miesiące więzienia za pomówienie urzędnika gminnego.
Redaktor naczelny tygodnika "Wieści Polickie" Andrzej Marek, skazany na karę trzech miesięcy więzienia za pomówienie urzędnika, trafił przed godziną 14.00 do szczecińskiego aresztu śledczego i będzie musiał odbyć zasądzoną karę, choć wciąż liczy na ułaskawienie ze strony Prezydenta Kaczyńskiego

Piotr Dudała | 15/01/2006 | Komentarze [15]
Szeregi PiS zasilą politycy PO i posłanka LPR?

34 osoby opuściły szeregi toruńskiej Platformy Obywatelskiej. Władzom PO zarzuciły one "autorytaryzm, układy koleżeńskie i klientelizm polityczny". PiS chce też "pozyskać" z LPR posłankę Annę Sobecką. Dotychczas toruńska organizacja PO liczyła ok. 300 osób.

Piotr Dudała | 15/01/2006 | Komentarze [22]
Dwie nowe wystawy w Zamku

W piatek, 20 stycznia o godz. 17.00 w sosnowieckim Centrum Sztuki - Zamek Sielecki odbędzie się wernisaż dwóch równoczesnych wystaw. Swoje prace pokażą Monika Kleszcz - graficzne kolaże "Horyzonty miejsca" oraz Piotr Kossakowski - "Człowiek w strukturze chromatycznej".

Ania Urgacz | 15/01/2006 | Komentarze [1]
Czy ktoś odpowiada za jakość remontu dróg?

W Polsce to temat dyżurny zwłaszcza w trakcie kampanii wyborczych lub expose Premierów. Kierowcy płacą za nie - w formie opłaty drogowej, bądź podatku drogowego, ukrytych w cenie paliwa - ogromne pieniądze. Chodzi oczywiście o nasze zniszczone, niebezpieczne, bądź po prostu niewybudowane, a obiecane drogi.

Arkadiusz Chęciński | 15/01/2006 | Komentarze [2]
Miasto pod śniegiem i lodem!

Nie przypadkowo postanowiliśmy zrobić sondę na temat "Akcji Zima" w mieście. Po prostu jest ona na czasie. Chociaż od ostatnich intensywnych opadów śniegu minęło już kilka dni, to sytuacja w wielu miejscach, mówiąc oględnie, nie jest dobra. Wciąż zasypanych śniegiem jest wiele miejsc, takich jak chodniki, drogi i ich pobocza, przystanki czy przejścia. O ile sytuacja na głównych drogach i w centralnych punktach miasta jest w miarę dobra, to zdecydowanie gorzej jest na osiedlach.

Piotr Dudała | 15/01/2006 | Komentarze [12]
I Puchar Olimpijczyków - fotoreportaż

W sobotę i niedzielę można było w hali w Milowicach obejrzeć ogólnopolski turniej tenisa stołowego, którego dodatkową oprawę stanowił mecz pokazowy Lucjana Błaszczyka i Tomasza Krzeszewskiego. Na sosnowiecfakty.pl zamieszczalismy informacje o tej imprezie. Teraz przedstawiamy krótki fotoreportaż.

Krzysztof Haładus | 15/01/2006 | Komentarze [1]
Zaproszenie do Klubu im. Jana Kiepury

Dzisiaj o godz.18.00 w Klubie im. J. Kiepury zostanie wystawione kolejne przedstawienie z cyklu WIELKI TEATR – MAŁEJ FORMY. Tym razem będzie to spektakl kabaretowy w reżyserii Pawła SZARKA pt. WARJUTKOWIE. Wystąpią znakomici aktorzy: Alina JANOWSKA, Błażej WÓJCIK oraz sosnowiczanka Agnieszka CHRZANOWSKA. Scenariusz: Michał ZABŁOCKI. Scenografia: Lidia FRĘCHOWICZ. Bilety w cenie 30 zł normalny, 25 zł ulgowy do nabycia w Klubie, w Centrum Informacji Miejskiej oraz przez Internet.www.ticketonline.pl źródło: KJK.

Piotr Dudała | 15/01/2006 | Komentarze [4]


Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney